1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Züğürt Ağa filmi CHP'de gerçek oldu

Züğürt Ağa filmi CHP'de gerçek oldu

Züğürt Ağa filmi CHP'de gerçek oldu

Başrolünde Şener Şen'in oynadığı Züğürt Ağa filmi gerçek oldu. Filmde ağanın partisine sadece 1 oy çıkmıştı. Herkesin sahiplendiği o 1 oy, CHP'de de gerçek oldu.

CHP bugünden itibaren yoğun bir seçimdeğerlendirme maratonuna girmeye hazırlanırken Parti Meclisi'ne sunulmak için hazırlanan MYKRaporu'nda seçim sonuçlarına ilişkin çarpıcı analizler yer aldı.

Raporda; CHP'nin seçime girdiği 399 yerde oyların yüzde 10'nun altında kaldığı vurgulandı. Liste, Şener Şen'in efsanevi Züğürt Ağa filmindeki seçim sonuçlarını akıllara getirdi. Zira birçok yerde alınan sonuçlar, CHP'nin adaylarına kendi sandık görevlileri ve partinin üyelerinin bile oy vermediğini ortaya koydu. İşte o rapordan Sincik'le ilgili olan bölüm:

"CHP'nin partiye kayıtlı 71 üyesinin bulunduğu Adıyaman Sincik'de başkan adayına sadece 1 oy çıkarken; yine 135 kayıtlı üyenin bulunduğu Kilis Musabeyli'de CHP adayına 5 oy çıktı. 41 üyeli Batman Hasankeyf'te 4, 179 üyeli Sivas Hafik'te 8 oy, 548 üyeli Aksaray Gülağaç'ta 7 oy alınabildi."

kaynak: HaberTurk

HABERE YORUM KAT