31 Mart 2019 Yerel seçim sonuçları

31 Mart 2019 Yerel Seçimleri Bölge Gündem'de

31 Mart 2019’da seçmenler yerel seçim oylarını kullanmak için seçim sandığına gidiyor.

Büyükşehir olan illerde Büyükşehir Belediye Başkanı, Belediye Başkanı, Belediye Meclisi Üyeliği, Muhtarlık ve İhtiyar Heyeti için oy kullanılacak. Büyükşehir olmayan illerde İl Genel Meclis Üyeliği, Belediye Başkanı, Belediye Meclisi Üyeliği, Muhtarlık ve İhtiyar Heyeti için köylerde ise İl Genel Meclis Üyeliği, Muhtarlık ve İhtiyar Heyeti için oy kullanılacak.

Seçimlere, Adalet ve Kalkınma Partisi, Bağımsız Türkiye Partisi, Büyük Birlik Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Demokrat Parti, Demokratik Sol Parti, Halkların Demokratik Partisi, İYİ Parti, Milliyetçi Hareket Partisi, Saadet Partisi, Türkiye Komünist Partisi ve Vatan Partisi katılıyor.

İttifak olarak seçime girilen illerde AK Parti ve MHP Cumhur İttifakı, CHP ve İYİ Parti Millet İttifakı olarak belediye başkan adaylarını duyurdu.

Partilerin 2019 yerel seçim oy pusulasındaki yerleri ise şöyle;

1.Saadet Partisi, 2. Bağımsız Türkiye Partisi, 3. Türkiye Komünist Partisi (TKP), 4. Vatan Partisi, 5. Büyük Birlik Partisi, 6. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), 7. Adalet ve Kalkınma Partisi, 8. Demokrat Parti (DP), 9. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), 10. İYİ Parti, 11. Halkların Demokratik Partisi (HDP), 12. Demokratik Sol Parti (DSP)

Yüksek Seçim Kurulu’nun Seçim Takvimi'ne göre, propaganda serbestliği 30 Mart 2019 Cumartesi günü saat 18.00'de sona erecek.

31 Mart 2019 yerel seçimleri sonuçları seçim yasakları kalkar kalkmaz, canlı ve anlık olarak Bölge Gündem.com.tr’den açıklanmaya başlanacak. Ayrıca Türkiye geneli il il ve ilçe ilçe yerel seçim sonuçları sandıkların açılmaya başlamasıyla Bölge Gündem.com.tr’den ve Bölge Gündem.com.tr’nin tüm sosyal medya hesaplarından takip edilebilecek.

Bununla birlikte canlı seçim sonuçları haritası ile, Türkiye yerel seçim sonuçları, YSK yerel seçim sonuçlarıyla eş zamanlı olarak Bölge Gündem’de yayınlanacak.

Anlık olarak seçimin nabzını tutmak isteyen internet kullanıcıları ise son dakika yerel seçim haberlerini Bölge Gündem Haber'den takip edebilecekler.

İl ve İlçelere Göre Yerel Seçim Sonuçlarını Nasıl Takip Edebilirim?

İl ve İlçelere göre yerel seçim sonuçlarını Bölge Gündem Yerel Seçim 2019 web sitesi ana sayfasındaki “seçim haritasından”, “il ve ilçelere göre yerel seçim sonuçları” bölümünden ve il ve ilçelerin kendi sayfalarından takip edebilirsiniz.

Belediye Başkanlığı Anlık Seçim Sonuçlarını Nasıl Takip Edebilirim?

Belediye başkanlığı anlık seçim sonuçlarını, isterseniz Bölge Gündem Yerel Seçim 2019 ana sayfasında bulunan seçim haritası üzerinden, isterseniz takip etmek istediğiniz ile göre seçim yapabildiğiniz “belediye başkanı aday seçim kartlarından” isterseniz de diğer sonuç tabloları üzerinden takip edebilirsiniz.