1. HABERLER
  2. GÜNCEL
  3. 23 Nisan’da PTT açık mı 2021? 23 Nisan Cuma günü PTT açık mı?

23 Nisan’da PTT açık mı 2021? 23 Nisan Cuma günü PTT açık mı?

Resmi tatil günü olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Cuma gününe denk geliyor. 23 Nisan'ın hafta içine denk gelmesiyle birlikte binlerce kişi hangi kurumların kapalı olacağını merak etmeye başladı. Vatandaşlar 23 Nisan’da PTT açık mı 2021? 23 Nisan Cuma günü PTT açık mı? sorgulamalarına başladı. İşte soruların yanıtları...

23 Nisan’da PTT açık mı 2021? 23 Nisan Cuma günü PTT açık mı?

Her yıl düzenli olarak kutlanan resmi bayramımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bu yıl cuma gününe denk geliyor. Tüm yurtta coşku ile kutlanan ve Atatürk'ün çocuklara armağan ettiği gün olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerinin koronavirüs nedeniyle daha sade bir şekilde gerçekleştirilmesi bekleniyor. Hafta içine denk gelen 23 Nisan akıllara, hangi kurumların açık olacağına dair soru işaretleri getirmeye başladı. 23 Nisan’da PTT açık mı 2021? 23 Nisan Cuma günü PTT açık mı? en çok merak edilenler arasında. 

23 NİSAN'DA PTT AÇIK MI 2021? 23 NİSAN CUMA GÜNÜ PTT AÇIK MI?

Her yıl farklı günlere denk gelen 23 Nisan 2021 yılında cuma gününe denk geldi. Bunun üzerine vatandaşlar hangi kurumların kapalı olduğunu merak etmeye başladı. 23 Nisan’da PTT açık mı 2021? 23 Nisan Cuma günü PTT açık mı? sorusunun yanıtı merak edilmeye başlandı. 23 Nisan’da PTT’ler kapalı olacak. Bunun yanı sıra bankalar, okullar ve devlet daireleri de resmi tatil nedeniyle hizmet vermeyecek.

PTT NEDİR? PTT'DE HANGİ İŞLEMLER YAPILIR?

Açılımı Posta ve Telgraf Teşkilatı olan PTT genel müdürlük olarak hizmet veren, posta örgütüdür. 23 Ekim 1840 tarihinde kurulan PTT, haberleşme ihtiyacını gidermek amacıyla kurulmuştur. 2013 yılı Mayıs ayında TBMM'de kabul edilen tasarı ile anonim şirketi olan kurum, başbakanlığa bağlıdır.

Çeşitli konularda hizmet veren kurum geniş bir hizmet yelpazesine sahiptir. Mektup ve posta gönderimi, taahhütlü gönderiler gibi pek çok türde gönderi teslimi yapılmasının yanı sıra tebligat işlemleri, telgraf, havale işlemleri, hesap işlemleri, efektif işlemler, fatura ödemeleri, vergi ve ceza ödemeleri gibi pek çok işlem yapabilmektedir. Bunlarına ek olarak maaş ve yardım ödemeleri, yurt içi ve yurt dışı kargo işlemleri gibi önemli hizmetler vermektedir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT