Sayısal Loto Sonuçları
Çekiliş Tarihi:
030525414549
3 bilen 77238 kişi. Kişi başına düşen ikramiye: 12,30 TL
4 bilen 4329 kişi. Kişi başına düşen ikramiye: 82,45 TL
5 bilen 98 kişi. Kişi başına düşen ikramiye: 4.849,90 TL
6 bilen 0 kişi. Kişi başına düşen ikramiye: 1.188.164,75 TL

29 Temmuz 2020 Sayısal loto sonuçları 'nı bu sayfadan güncel olarak takip edebilirsiniz. Milli Piyango İdaresi (mpi.gov.tr) resmi sonuçları açıklamasıyla sayfamızda yer alan sayısal loto sonuçları sistemimize manuel olarak güncellenecektir.

Sayısal Loto

Sayısal Loto, Milli Piyango İdaresi tarafından düzenlenen, katılımcıların 1-49 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca "sayısal loto " olarak da ifade edilen şans oyunudur.

SAYISAL LOTO SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

Her hafta Çarşamba akşamları çekilişi yapılan Şans Topu oyununun sonuçları ilk ve resmi olarak Milli Piyango İdaresi'nin resmi internet sitesi olan www.millipiyango.gov.tr adresinden açılmaktadır.

Çekilişin tamamlanmasının ardından resmi sonuçlar ilk olarak bu adreste yayınlanmaktadır. Vatandaşlar MPİ resmi internet sitesi üzerinden veya Bölge Gündem Şans Oyunları sayfasından Şans Topu sonuçlarına erişim sağlayabilir.

Sayısal Loto ne zaman çekiliyor?

Sayısal Loto çekilişi her hafta Çarşamba ve Cumartesi günü olarak haftada 2 gün çekiliş yapılmaktadır. Çekilişler noter huzurunda Milli Piyango idaresi tarafından canlı olarak 21.15'te yapılmaktadır. 

SAYISAL LOTO SONUÇLARI SAAT KAÇTA AÇIKLANIYOR?

Sayısal çekilişinin sonuçları yaklaşık 5 dakika içerisinde belli oluyor. İkramiye bilgileri dahil genel olarak duyurulması ise en geç 21.40'ı buluyor.

Sayısal Loto bilet parası nereden alınır ?

    (3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,
    (5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya MPİ Şubelerinden,
    (6) bilenlere ise, ikramiyeleri Genel Müdürlük ile Şube Müdürlüklerince (Şube Müdürlükleri 500.000 TL.'ye kadar) ödenmektedir..

Sayısal Loto sonuçları nasıl sorgulanır?

Milli Piyango Sayısal Loto sonuç sayfasına girilir. Açılan sayfa üzerinde sarı topların üzerinde son çekilen Sayısal Loto’nun numaraları yazıyor. Bu numaralar ile kendi numaralarınızı karşılaştırdığınız takdirde biletinizi sorgulamış olacaksınız.

SAYISAL LOTO HAKKINDA BİLGİ

Çekiliş özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.

İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.

İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.

Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.

Sayısal loto oyununda bir kaç hafta üst üste altı numarayı doğru tahmin eden çıkmaması üzerine ertesi haftalara devir sayısının artması, hasılatın çok yüksek olması üzerine sayısal loto oyun planında yapılan değişiklikle, "Bir haftaya ait oyunda altı bilen çıkmaması halinde bu gruba ayrılan ikramiye, ertesi hafta altı numarayı doğru tahmin edenlere dağıtılmak üzere devredilir.

 Sayısal Loto 6/49 oynarken nelere dikkat edilmeli?

    Her kolonda seçilen rakamların kutucuğuna dik olarak işaretlenmesi gerekmektedir.
    İşaretleme kırmızı kalemle yapılmamalıdır,
    Doldurduğunuz bir kolonu oynamadan vazgeçtiyseniz veya yanlış bir işaretleme yaptıysanız; o kolonun altındaki İPTAL kutusunun işaretlenmeniz yeterlidir.
    Oyuna istenilen sayıda kolonla katılmanız mümkündür.
    İşaretlediğiniz kuponla bayiden aldığınız biletteki numaraların, seçtiğiniz numaralar olup olmadığını kontrol ediniz.
    Kuponlar ikramiye talep hakkını vermez.
    Çoklu çekiliş işaretlemek suretiyle aynı numaraları 2, 3 veya 4 çekiliş için de oynayabilirsiniz.
    18 Yaşından küçük olanlar bu oyuna katılamazlar. Kazanan biletlere ikramiye ödenmesini isteyemezler.
    Sayısal oyunlara ait biletler termal kağıttan üretilen bilet olup ısıdan korunmalıdır.

Devamını GösterGizle
1 2 3 4