1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. ABD Başkanı Donald Trump'tan koronavirüs salgını uyarısı

ABD Başkanı Donald Trump'tan koronavirüs salgını uyarısı

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray'da basın toplantısı düzenledi ve yeni tip koronavirüse (Kovid-19) ilişkin açıklamalarda bulundu.

ABD Başkanı Donald Trump'tan koronavirüs salgını uyarısı

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, konuşmasına "Ülkemiz, büyük bir milli imtihanın ortasında. Bu daha önce karşılaşmadığı türden bir imtihan." diye başladı.

ABD Başkanı Donald Trump, tüm dünyanın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele ettiğini söyleyip halkın ve işletmelerin üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesinin çok önemli olduğunun altını çizdi.

''BU BİR VEBA''

Trump, Şu anda aldıklarını önlemlerin daha iyi bir gelecek için hazırlık olduğunu vurgulayarak, "Salgına karşı alınan önlemlere, önümüzdeki 30 gün içinde uyulması bir ölüm kalım meselesi. Bu bir veba" değerlendirmesinde bulundu.

Eyaletlere yönelik tıbbi malzeme yardımına da devam ettiklerini kaydeden Trump, şu anda 10 bin ventilatörün hazır olduğunu dile getirdi. 

Trump, ABD Federal Acil Durum Yönetimi Ajansı (FEMA) ve orduya bağlı Mühendis Birliklerinin, Michigan, Louisiana, New Orleands ve California gibi konumlarda sahra hastaneleri kurma çalışmalarını sürdürdüğünü kaydetti.

ABD Başkanı Donald Trump'tan koronavirüs salgını uyarısı

''50'DEN FAZLA ÜLKEDEN 25 BİN ABD VATANDAŞINI TAHLİYE ETTİK''

ABD Dışişleri Bakanlığının da yurt dışındaki vatandaşların ülkeye getirilmesi için çalıştığını vurgulayan Trump, "29 Ocak'tan itibaren 50'den fazla ülkeden 25 bin ABD vatandaşını tahliye ettik." diye konuştu.

''TÜNELİN SONUNDA GERÇEKTEN IŞIK GÖRECEĞİMİZİ UMUYORUM''

Trump, "ABD vatandaşlarından önümüzdeki zorlu günlere hazırlanmalarını istiyorum. Önümüzde çok zor geçecek iki hafta var. Bundan sonra ise birçok uzmanın tahmin ettiği gibi tünelin sonunda gerçekten ışık göreceğimizi umuyorum. Ama bu çok acılı iki hafta olacak." ifadelerini kullandı.

ABD'de daha önce görülmeyen türden şeylerin yaşandığını belirten Trump, "Bu sabah hastanelere giden doktorları ve hemşireleri izledim. Savaşa giden askerler gibiydiler. Onların cesareti inanılmaz." yorumunu yaptı.

ABD BAŞKANI DONALD TRUMP'TAN MASKE KRİZİNE İLİŞKİN AÇIKLAMA

Trump, ABD'de yaşanan koronavirüs maskesi kıtlığıyla ilgili ilginç bir açıklamada bulundu. Trump, "Maske olmak zorunda değil, atkı da kullanılabilir. Herkesin atkısı var, kullanabilirler.'' ifadelerini kullandı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT