1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. ABD Genelkurmay Başkanı Milley’den açıklama! Mazlum Kobani'yi yalanladı

ABD Genelkurmay Başkanı Milley’den açıklama! Mazlum Kobani'yi yalanladı

ABD Genelkurmay Başkanı Milley, DEAŞ lideri Ebubekir el-Bağdadi'nin öldürülmesi ile ilgili "ortak operasyon" yaptığını açıklayan terörist Mazlum Kobani'yi yalanlayan bir açıklama yaptı.

ABD Genelkurmay Başkanı Milley’den açıklama! Mazlum Kobani'yi yalanladı

Trump, dün gerçekleştirilen basın toplantısı ile DEAŞ lideri Ebubekir el-Bağdadi'nin yapılan operasyonla ölü ele geçirildiğini tüm dünyaya duyurmuştu.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump'ın açıklamalarından önce YPG terör örgütünün elebaşı "Mazlum Kobani" kod adlı terörist Ferhad Abdi Şahin, sosyal medya hesabından "Ebubekir el-Bağdadi’yi ortak operasyonla öldürmeyi başardığımız ana kadar sahada beş ay boyunca ortak istihbarat işbirliği ve hatasız bir izleme gerçekleşti. Bu büyük göreve katılan herkese teşekkürler" açıklamasında bulunmuştu.  

Donald Trump'ın açıklamasında "Bağdadi çıkmaz bir tünele girdikten sonra öldü. Yol boyunca ağladı ve inledi. 11 küçük çocuk yara almadan evin dışına çıkarıldı. Bağdadi 3 küçük çocuğunu da yanında sürükledi. Onlar da öldü. Tünelin sonuna ulaştığında köpeklerimiz onu takip ediyordu. Yeleğini patlattı ve kendini ve 3 çocuğunu öldürdü" ifadelerine yer vermişti.

YARALANAN KÖPEKLERDEN BAHSETTİ FAKAT MAZLUM'DAN BAHSETMEDİ

Basın toplantısında yaralanan köpeklerinden dahi 6 kez bahseden Trump, ABD'li gazetecilerin ısrarla teşekkür etmek istediğiniz bir isim var mı sorusuna rağmen ABD Başkanı, terörist Mazlum'dan hiç bahsetmedi.

Teröristlerin ısrarla 'ortak operasyonda' söylemlerini yalanlayan bir açıklama da ABD Genelkurmay Başkanı Mark Milley'den geldi. 

OPERASYON TAMAMEN ABD ASKERLERİ TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLDİ

TRT World muhabiri Can Hasasu, Twitter'dan Mark Milley'in açıklamalarına ilişkin paylaşım yaptı. Hasasu'nun paylaşımına göre Milley, terör örgütü YPG-SDF yetkililerinin “ortak operasyon” derken neden bahsettiğini bilmediğini ve operasyonu tamamen Amerikan askerlerinin gerçekleştirdiğini söyledi.

Milley, açıklamalarında "YPG-SDF yetkililerinin “ortak operasyon” derken neden bahsettiğini bilmiyorum ve bu konuda yorum yapmak istemiyorum. Ama operasyonu helikopterlerin kalkışından inişine kadar tamamen Amerikan askerleri gerçekleştirdi" ifadelerini kullandı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT