1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Abdullah Gül: 7 yıl ne çabuk geçti

Abdullah Gül: 7 yıl ne çabuk geçti

Abdullah Gül: 7 yıl ne çabuk geçti

Abdullah Gül’ün Çankaya Köşkü’nde kabul ettiği Devlet Bahçeli, ilk olarak Soma maden faciasından duydukları üzüntüyü dile getirdi.

"7 YIL NE ÇABUK GEÇTİ"

Cumhurbaşkanı Gül de Bahçeli’nin Cumhurbaşkanlığı seçimine yönelik hassasiyetlerine katıldığını ifade ederken, "Uhuvvet ve suhuletle seçimin tamamlanması" gerektiğini kaydetti. Cumhurbaşkanlığı’na aday olup olmayacağı ya da Başbakan Erdoğan’ın adaylığıyla ilgili herhangi bir işaret vermediği görüşmede Gül’ün, Cumhurbaşkanı seçildiği günü dün gibi hatırladığını belirterek,"7 yıl ne çabuk geçti" dediği dile getirildi.

ALK TARAFINDAN SEÇİLECEK OLMASI AYRICA ÖNEMLİ

Cumhurbaşkanı Gül’e, ziyaretinin nedenini açıklayan Bahçeli, ilk kez Cumhurbaşkanlığı seçiminin halk tarafından yapılacak olması nedeniyle ayrıca önem taşıyan bu seçimde, Türk milleti ve devletine yakışan bir kişinin seçilmesi için herkese önemli görev düştüğünü vurguladı.

BAHÇELİ, ÇATI ADAY TURLARINA BAŞLADIĞINI ANLATTI

Bu seçimlerin gergin siyasi ortamda geçmesinin devletin birlik ve bütünlüğü açısından da olumsuz sonuçlar doğurabileceğine işaret eden Bahçeli, bu nedenle toplumun tüm kesimleri tarafından benimsenecek bir ismin Cumhurbaşkanı seçilmesi için çatı aday turlarına başladığını anlattı.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT