1. HABERLER

  2. BİYOGRAFİ

  3. Abdurrahman Bakır Kimdir, Nerelidir, Nerede Doğdu? Kaç yaşında?

Abdurrahman Bakır Kimdir, Nerelidir, Nerede Doğdu? Kaç yaşında?

Abdurrahman Bakır Biyografisi, Hayatı, Özgeçmişi, Doğum yeri, Doğum Tarihi, Fotoğrafı, Abdurrahman Bakır Kimdir? Kaç yaşındadır? Nereli, Memleketi Neresi? Abdurrahman Bakır hakkında merak ettiğiniz her şey haberimizde…

Abdurrahman Bakır Kimdir, Nerelidir, Nerede Doğdu? Kaç yaşında?

ABDURRAHMAN BAKIR KİMDİR?

Doğum tarihi : ??.??.1961

Abdurrahman Bakır kaç yaşında : 57

Kilo & Boy :

Burcu :

Meslek : Doktor

Abdurrahman Bakır doğum yeri : Kayatepe köyü, Adıyaman

ABDURRAHMAN BAKIR BİYOGRAFİSİ

Emekli Tabip Albay, Beyin Sinir Cerrahisi Doçenti

Abdurrahman Bakır, 1961 yılında Adıyaman’ın Kayatepe köyünde onbeş çocuklu yoksul bir ailenin yaşayan altı çocuğundan biri olarak doğmuştur. Annesi Güley Hanım, babasının adı Şeyho Mehmet Bakır’dır. Abdurrahman Bakır, 1,5 yaşında iken aile Kayatepe köyünden Kıvırcık köyüne göç etmiştir. 1973 yılında Adıyaman Merkez Yatılı Bölge İlkokulundan mezun oldu. Ardından 1976 yılında Adıyaman Merkez Yatılı Bölge Ortaokulunu bitirdikten sonra 1979 yılında Ankara Elektronik Astsubay Hazırlama Okulundan birincilikle mezun oldu. 1980 yılında Adıyaman Lisesi fark derslerini vererek düz lise diplomasını aldı. 1981 yılında ÖSS ve ÖYS Sınavlarında başarılı olarak Ankara Üniversitesi TIP Fakültesi’ne girerek 31 Temmuz 1987 tarihinde aynı fakülteden mezun oldu. 30 Ağustos 1987 tarihinde Astsb.Üçvş.rütbesinden Tbp.Teğmenliğe nasbedildi.

Abdurraları arasında GATA Askeri Hastanesinde Stajer Tbp.Tğm. olarak çalıştı. 1988-1990 yılları arasında TSK Mızıka Astsubay Hazırlama Okulunda Sağlık Kısım Amiri olarak Kıta Hizmetinde bulundu.

1990 yılında Tıpta Uzmanlık sınavında (TUS) başarılı olarak birinci tercihi olan GATA Beyin ve Sinir Cerrahi Kliniğinde ihtisasa başladı ve 1996 yılında Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı oldu. 1996 yılında Diyarbakır Asker Hastanesine Beyin Cerrahi Klinik Şefi olarak atandı.

1996 yılında TSK’nın yaptığı Genel Dil Sınavlarında başarılı olarak ABD’de’ The George Washington Üniversitesinde Prof.Dr.Laligam Shekar’ın yanında 18 ay Research Fellow (araştırma görevlisi) olarak çalıştı.

Amerika Birleşik Devletlerinde bulunduğu süre içerisinde Amerika Birleşik Devletleriolan USMLE (Unıted States Medikal Licenses Examination) ve CSA (Clinic Skill Assesment) sınavlarında başarılı olarak Amerika Birleşik Devletlerinde doktorluk yapma hakkı elde etti. Aynı yıl TOFEL İngilizce sınavını başarıyla verdi.

2000 yılında Diyarbakır Asker Hastanesindeki görevine döndü. 2001 yılında Ankara Mevki Asker Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahi Klinik Şefliğine atandı.

2005 yılında 6 ay süre ile Ankara Üniversitesi Beyin ve Sinir Cerrahi Kliniğinde ”Neuronavigation” eğitim programına katıldı.

2007 yılında Konya Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme bölümünde Yüksek Lisans yaptı.

Temmuz.2010 tarihinde Üniversiteler arası Kurul (DAK) tarafından Ankara Üniversitesinde yapılan Doçentlik sınavında başarılı olarak “Beyin ve Sinir Cerrahisi Doçenti” ünvanını aldı.

2010-2012 yılları arasında Erzurum Mareşal Çakmak Bölge Asker Hastanesi Baştabibi olarak görev yaptı.

2012 – 2014 Kayseri Asker Hastanesi Baştabibi olarak görev yaptı. Ağustos 2015 tarihinde 1 Ordu K.lığı Den.ve Değ.Bşk.lığı sağlık üyeliğinden emekli oldu.

Abdurrahman Bakır, 1979 yılında Ankara Elektronik Astsubay Hazırlama Okulundan mezun olduğunda evlendirildi. 1980 yılında oğlu Şenol dünyaya geldi. Daha sonra 1984 yılında kızı Hülya doğdu. Ardından 1990 yılında kızı Derya dünyaya geldi.

Abdurrahman Bakır, 1 Kasım 2015 tarihinde yapılan genel seçimlerde 26. Dönem Adıyaman’dan CHP Milletvekilliği aday adayı oldu.  

Kaynak:Biyografi.info

HABERE YORUM KAT