1. HABERLER
  2. ASAYİŞ
  3. Acımasızca katletti! Eşini boğarak öldüren müezzin için ağırlaştırılmış müebbet talebi

Acımasızca katletti! Eşini boğarak öldüren müezzin için ağırlaştırılmış müebbet talebi

Kocaeli İzmit'te yaşanan olayda boşanma aşamasındaki eşini boğarak öldüren cani koca hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi.

Acımasızca katletti! Eşini boğarak öldüren müezzin için ağırlaştırılmış müebbet talebi

İzmit'te yaşanan olayda eşini boğarak öldüren müezzin koca için istenen ceza belli oldu. Eşi Özlem Güneş' boğarak öldüren müezzin Zülküf Güneş hakkında açıklanan mütalaada Güneş için ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep edildi.

KASTEN ÖLDÜRME SUÇUNDAN DAVA AÇILDI

kapak-155450.jpg

Cani koca boşanma aşamasında olduğu eşini boğarak öldürmüştü.  Eşini kasten öldürme" suçundan hakkında dava açılan Zülküf Güneş'in Kocaeli 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına devam edildi.  Güneş çiftinin avukatı olan ve tanık olarak dinlenen Esra Karataş, "Güneş çifti bana anlaşmalı boşanma konusunda geldiler. Ancak aralarında tartışma çıktı ve Zülküf, Özlem'in boğazını sıkarak boğmaya çalıştı. Onu polisi aramakla tehdit ederek dışarıya çıkarttık. Bir süre sonra Özlem de gitti. Ancak Zülküf asansörde saklanmış, Özlem gelince onu yine darp etmiş" dedi.

KATİL KOCADAN AKIL ALMAZ İDDİA

v-dnepre-rasskazali-o-tom-gde-i-kak-spasatsya-ot-2048x2048.jpeg

Avukatın anlattığı iddiaları kabul etmeyen Zülküf Güneş, "Ben hiçbir şekilde boşanmak için gittiğim gün Özlem'i boğmaya çalışmadım, bunu kabul etmiyorum. Bizim Özlem'le 11 yıllık mutlu bir evliliğimiz vardı. Ancak benden habersiz İzmit'e tayin istedi bu da aramızda ufak tartışmaların olmasına sebep oldu. 2019 yılında hacdan dönüşünde aramızda soğukluk oluştu. Kavga çıkarmak için var gücüyle çalışıyordu. Eşim ilçe vaiziydi. Aynı kurumdan birisiyle mesajlaştığını gördüm. Oğlum da bir erkekle saçı açık bir şekilde görüntülü konuştuğunu gördüğünü söyledi. Son bir yıl aramız pek iyi değildi. Eşimin psikolojik sorunları vardı ve psikolojik ilaçlar içiyordu. Eşim bana boşanmak istediğini söyledi. Anlaşmalı boşanma sürecimizde eşim boğazıma sarılarak beni darp etti. Darp raporlarım da mevcuttur. Biz normalde ayrı yaşıyorduk ancak olay günü eşim ve çocuklarımla birlikte vakit geçirdik. Akşamında ise eşimle beraber film izledik. Özlem'le tutarsızlığından dolayı kendisine sitemde bulundum. Daha sonra kahve yapmaya gitti. Kahveyi içtiğimde acı olduğunu fark ettim. Nedenini sorduğumda bana içinde zehir olduğunu söyledi. Ben kendi evime gitmek istediğimde izin vermedi. Mutfaktan meyve bıçağı ile üzerime saldırdı. Daha sonrasını hatırlamıyorum" diye konuştu.

img20200328200012270.jpg

"BABAM ANNEMİ SÜREKLİ DÖVERDİ"

Güneş'in 11 yaşındaki oğlu Y. Güneş, ise babasının annesini sürekli darp ettiğini ifade etti. Y. Güneş "Olay gecesi uyumam sebebiyle olayın nasıl gerçekleştiğini bilmiyorum. Ancak babam annemi sürekli döver ve küfür ederdi." diye konuştu.

"AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET TALEBİ"

Kan donduran olayda Cumhuriyet Savcısı olayla ilgili mütalaasını açıkladı. Sanık hakkında "Üstsoy veya altsoydan birine karşı kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis ve sanık hakkında haksız tahrik indirimi uygulanmamasını talep edildi. Mahkeme heyeti, maktül Özlem Güneş'in telefonunun incelenmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT