1. HABERLER
  2. ÇALIŞMA HAYATI
  3. Adalet Bakanlığı 12 bin 400 personel alacak! Adalet Bakanlığı personel alımı başvuru tarihi ne zaman, başvuru şartları neler?

Adalet Bakanlığı 12 bin 400 personel alacak! Adalet Bakanlığı personel alımı başvuru tarihi ne zaman, başvuru şartları neler?

Adalet Bakanlığı personel alımıyla ilgili açıklamada bulundu. Müjdeli haberi Adalet Bakanı Abdülhamit Gül verdi. Bakan Gül yaptığı açıklamada 2022 yılında 12 bin 400 personelin alınacağını duyurdu. Peki, Adalet Bakanlığı personel alımı başvuru tarihi ne zaman, başvuru şartları neler? İşte detaylar...

Adalet Bakanlığı 12 bin 400 personel alacak! Adalet Bakanlığı personel alımı başvuru tarihi ne zaman, başvuru şartları neler?

Adalet Bakanlığının personel alımı yapacağını açıklaması vatandaşlar tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. Bakan Gül açıklamasında; "Bu konudaki planlamamızı tamamladık. Bu sayının artırılması yönünde çalışmalarımızı da sürdüreceğiz." dedi. Başvuruda bulunacak adaylar ise başvuru tarihlerini ve başvuru şartlarını merak ediyorlar. Bu bağlamda, Adalet Bakanlığı personel alımı başvuru tarihi ne zaman, başvuru şartları neler? Detaylar haberimizde yer alıyor...

Adalet Bakanlığı 12 bin 400 personel alacak! Adalet Bakanlığı personel alımı başvuru tarihi ne zaman, başvuru şartları neler?

ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK?

Adalet Bakanlığı tarafından 12.400 memur ve personel alımının 2022 yılının ilk çeyreğinde gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Alımlara dair ilk ilanların ise 2021 yılının sonuna doğru yayınlanması bekleniyor.

Alıma ilişkin kadro ve branş dağılımlarının önümüzdeki haftalarda netlik kazanması bekleniyor.

ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Adalet Bakanlığı tarafından 12.400 memur ve personel alımındaki genel başvuru şartları aşağıda belirtilen şekilde olacak. Detaylı ve özel başvuru şartları ise ilanlar yayınlandığında belli olacaktır.

Adalet Bakanlığı 12 bin 400 personel alacak! Adalet Bakanlığı personel alımı başvuru tarihi ne zaman, başvuru şartları neler?

1- Türk Vatandaşı olmak,

2- Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü Maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar,(…) zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

3- Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

4- Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak,

5- Ceza infaz kurumunda istihdam edilecek tüm unvanlardaki personel için görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel özürlü olmadığını, şaşılık, körlük, topallık, işitme kaybı, çehrede sabit eser, uzuv noksanlığı, kekemelik ve benzeri engeller bulunmadığını Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporu ile belgelemek,

6- Merkezi sınavdan (KPSS) en az 70 puan almak,

7- Yapılacak sınavın son başvuru tarihi olan 12.03.2021 itibarıyla 18 yaşını doldurmuş olmak; Merkezî sınavın (KPSS-2020) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla; infaz ve koruma memurları için 30 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1990 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.); teknisyen, büro personeli (ceza infaz kurumu kâtibi), destek personeli (aşçı, kaloriferci, şoför) hemşire ve sağlık teknikeri için ise 35 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1985 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.)

8- Hizmet göreceği sınıfla ilgili özel kanun veya diğer mevzuatta aranan şartları taşımak.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT