1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Adana Ceyhan'da istihdam krizi!

Adana Ceyhan'da istihdam krizi!

Adana Ceyhan Belediye Başkanı'nın göreve başladıktan sonra ilk işi işçi kıyımı oldu. CHP'li Belediye Başkanı Kadir Aydar'ın iddiası ''masalarda oturacak yer yok'' oldu.

Adana Ceyhan'da istihdam krizi!

Adana Ceyhan'ın CHP'li Belediye Başkanı Kadir Aydar, yerel seçimlerden önceki konuşmasında ''Bir tane personel çıkarırsam yakama yapışın'' diye konuşmuştu.Görev başına  gelen Aydar'ın ilk işi  toplu işçi çıkarması oldu.Kadir Aydar ''Masalarda yer yok''diyerek görev başından bugüne kadar 269 kişinin işine son verdi

İsten çıkarılan işçilerin  yerlerine ise 332 kişiyi işe aldığı iddia edildi. AK Parti Ceyhan İlçe Başkanı Muhammed İslam Bünül, "Meydanlarda seçmeni ve işçiyi aldatan CHP'li belediyelerde işçi kıyımı sürüyor. Seçimlerden önce 'hiçbir arkadaşımızı işten çıkarmayacağımıza, kimsenin ekmeğiyle, kazancıyla oynamayacağımıza namus sözü veriyoruz' diyen Kadir Aytar, seçimden sonra bu sözünü unutarak 269 işçinin işine bankamatikçi yaftasıyla son verdi. Başkan Aydar 'Bankamatikçiler, masalarda oturacak yer yok' diyerek çıkardığı emekçilerin yerine ise 332 kişiyi işe aldı. Bu mu sosyal belediyecilik anlayışı?" dedi.

SENDİKA DEĞİŞİKLİĞİNE ZORLADI 

İşten çıkartmadan önce bazı kişileri yıpratma politikası uygulayarak sürgüne gönderdiği daha sonra ise iş akdini fesih ettiğini vurgulayan Bülün, "CHP'li başkan işten çıkarmaların yanı sıra memurları önce sendika değişikliğine zorladı. Ardından usulsüz ve kadro esaslarına uygun olmayan görevlendirmeler yaptı. Ceyhan Belediyesi'nden, İmamoğlu belediyesine memur sürgünü gerçekleştirdi. Arkadaşlarımız verdikleri hukuk mücadelesini kazanıyorlar. Herkesin başkanı olacağım diye seçilen Kadir Aydar, insanların ekmeğiyle oynayarak ve yalan söyleyerek hizmet etmeyi unuttu" diye konuştu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT