1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Adana'da doktor darp edildi

Adana'da doktor darp edildi

Adana'nın Seyhan ilçesinde Aile Hekimi Mahmut Özcan, bir hastasına tahlil yaptırdı. Sistemde oluşan arıza nedeniyle tahlil sonucunun hastaya ulaşmaması nedeniyle hastanın eşi ve yakınları doktor Özcan'ı darp etti.

Sağlık çalışanlarına yönelik bir şiddet olayı daha yaşandı Adana'nın Seyhan ilçesinde bağlı Küçükdikili Mahallesi'ndeki aile sağlığı merkezinde görevli Aile Hekimi Mahmut Özcan, bir hastanın yaptırdığı tahlil sonuçlarının hastaya ulaşmaması nedeniyle hasta yakınları tarafından darp edildi Saldırıya tepki gösteren Aile Hekimi Özcan, "Saldırının sebebini bile anlayamadım bir şekilde darp edildim. Çok üzgünüm" dedi. Özcan'a şiddet uygulayanlar gözaltına alındı.

SAĞLIK ÇALIŞANLARI PROTESTO ETTİ

Adana Şehir Hastanesi Acil Servis önünde bir araya gelen hekim ve sağlık çalışanları şiddeti protesto ederek basın açıklaması yaptı.

Adana Tabip Odası, SES, Genel Sağlık İş, Sağlık Sen, AdanaHED, Eğitim Sen Başkan ve yöneticiler şiddeti kınadı. Kurumlar adına basın açıklaması yapan Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu (AHEF) 2. Başkanı Dr. Yakup Şahin, “Meslektaşımız Mahmut Özcan'a yapılan saldırı bir terör suçudur. Hasta sadece laboratuvar sonucunu alamadı diye hekim arkadaşımıza saldırmıştır. Biz aile hekimleri; RRS'ye, rapor sayfalarına bağlanamadığı için, başkalarının yapamadığı ya da eksik kalan işler yüzünden halkla karşı karşıya kalmaktan yorulduk. Her türlü zorluğa karşın canla başla çalışıyoruz. Ülkemizin dağında, bayırında gece gündüz demeden hizmet veren biz sağlık çalışanlarına yapılan şiddet uygulanmasını kabul etmediğimiz gibi kınıyoruz.Meslektaşımızın bağlı olduğu sendika, meslek odası, ve derneği olarak gerekli tüm hukuki desteği sağlayacak ve olayın takipçisi olacağız. Sağlık çalışanları; evinde canı sıkılanın rahatlama yeri değildir. Bu suç TCK'nın 77. Maddesinde “İnsanlığa karşı işlenen suçlar” içerisinde değerlendirilmesi gerekmektedir" diye konuştu.

"SALDIRININ SEBEBİNİ BİLE ANLAYAMADIM"

Mesleğini yapmaya çalıştığını ve bu saldırıyı hak etmediğini söyleyen Aile Hekimi Mahmut Özcan, "28 yıllık hekimim. 11 yıldır aynı bölgede çalışıyorum. Bugüne kadar hiç bir hasta, hasta yakını, herhangi bir arkadaşla tartışmam olmadı. Saldırının sebebini bile anlayamadım bir şekilde darp edildim. Çok üzgünüm" dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT
1 Yorum