1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Adil Öksüz'ü MİT elamanı olarak göstermişler

Adil Öksüz'ü MİT elamanı olarak göstermişler

15 Temmuz hain darbe girişiminin kritik isimlerinden olan Adil Öksüz'le ilgili yeni bir belge ortaya çıktı. FETÖ'nün itirafçı olan mahrem imamı, Adil Öksüz'ün MİT elemanı olarak gösterecek sahte belge hazırladığını itiraf etti.

Adil Öksüz'ü MİT elamanı olarak göstermişler

15 Temmuz 2016 günü gerçekleşen darbe girişiminin ardından firar eden mahrem imam Adil Öksüz ile ilgili çarpıcı bilgiler ortaya çıktı.İtirafçı olan FETÖ'nün MİT mahrem imamı, Adil Öksüz için sahte MİT belgesi hazırladığını söyledi.

Türkiye'nin istihbarat birimleri, 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra FETÖ'nün kriptolu yapısını deşifre etmek için çalışma başlattı.

Yapılan istihbari çalışmada FETÖ'nün MİT, emniyet istihbarat ve askeri istihbarattan sorumlu mahrem imamlarının isimlerine ulaşıldı.

Bu kapsamda gözaltına alınan mahrem imamlar E.İ., Y.U., S.Z. ve Ö.K. itirafçı oldu. Mahrem imamlar, FETÖ'nün MİT, TSK ve emniyette yaptıkları casusluk faaliyetleri, devlete ait "çok gizli" bilgilerini nasıl elde ettiklerini, bu bilgileri nasıl FETÖ'nün üst düzey yöneticilerine aktardıklarını tek tek anlattılar.

MİT ELEMANI GÖSTERİLMİŞ

Hürriyet gazetesinden Fevzi Kızılkoyun’un haberine göre, MİT mahrem imamı S.Z., 15 Temmuz darbe girişiminin kritik ismi olan firari Adil Öksüz ile ilgili sahte angaje formunu nasıl hazırladıklarını itiraf ederken, “MİT mahrem yapılanmasında görevliydim. Benim bir üstüm B.B. (şu an firarda olan mahrem imam) MİT'ten sızdırdıkları angaje formunu bana göndererek Adil Öksüz'ün MİT elemanı olarak gösterecek sahte belge hazırlamamı istedi. Bana gönderilen angaje formunun paraf ve imza kısımları boştu. Buraları uygun bir şekilde doldurmam için talimat verdi. MİT'te bize bağlı (FETÖ'cü) öğrenciler aracılığıyla temin ettiğim dokümanlar arasından seçtiğim isim ve imza bilgileri angaje formunun boş kısımlarına yapıştırarak Adil Öksüz'ü MİT elemanı olarak gösteren sahte belgeyi hazırladım. Adil Öksüz adına hazırladığım sahte angaje formunu B.B.'ye gönderdim. Gönderdikten kısa bir süre sonra angaje formu örgüt tarafından yönetilen Twitter hesabından paylaşıldı. Daha sonra sahte belge bu hesap üzerinden yayılmaya başladı.

KONTROLLÜ DARBE, TİYATRO KAVRAMLARI

15 Temmuz darbe girişimi başarısız olunca algı operasyonlarına ağırlık vermemiz istendi. Tüm mahrem imamlara 'kontrollü darbe', 'tiyatro' gibi kavramları kullanarak, bu durumu destekleyecek materyaller toplamaları talimatı verildi. Örgütün üst yönetimi tüm mensuplarına bu yönde talimat verdi. Herkesin bu konuda sahte hesaplar üzerinde paylaşımlarda bulunması, bu konuların işlenmesi istendi” dedi.  

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT
1 Yorum