1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. AK Parti İstanbul Milletvekili İsmet Uçma yoğun bakıma kaldırıldı!

AK Parti İstanbul Milletvekili İsmet Uçma yoğun bakıma kaldırıldı!

Bir süredir amansız hastalıkla mücadele eden 66 yaşındaki AK Parti İstanbul Milletvekili İsmet Uçma'nın yoğun bakıma kaldırıldığı öğrenildi.

AK Parti İstanbul Milletvekili İsmet Uçma yoğun bakıma kaldırıldı!

AK Parti İstanbul Milletvekili İsmet Uçma'dan kötü haber geldi. 

İsmet Uçma, bir süredir amansız bir hastalıkla mücadele ediyordu. Sağlık durumunun kötüleştiği öğrenilen AK Parti İstanbul Milletvekili İsmet Uçma, yoğun bakıma kaldırıldı. Uçma'nın sevenlerinden dua beklediği ifade edildi.

İSMET UÇMA KİMDİR?

İsmet Uçma, 1 Ocak 1955'te Ordu Fatsa'da dünyaya geldi. İlahiyatçı, İktisatçı, Siyaset Bilimci ve Yayıncı olan İsmet Uçma, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. Aynı fakültede Kelâm Felsefe Anabilim Dalında "Kuran ve Sünnette Şefaat Kavramı" adlı çalışmasıyla yüksek lisansını, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalında "Bir Sosyal Siyaset Kurumu Olarak Ahilik" adlı çalışmasıyla doktorasını tamamladı. Bir dönem özel bir okulda öğretmenlik yaptı. Yayıncılık hayatına 1983 yılında Bir Yayıncılıkta editör olarak başladı ve 1986 yılında İşaret Yayınlarını, 2000 yılında da Şehir Yayınlarını kurdu. 1994-1997 yılları arasında İstanbul İl Genel Meclisi Üyeliğine seçildi. AK Parti Kurucu Üyesi olan Uçma, 2011’de Ak Parti İstanbul Milletvekili seçildi. Birleşik Dağıtım, Basın Yayın Birliği, Türkiye Yazarlar Birliği, NEŞKO, İTO Basın Yayın Komisyonu, ÜSEV gibi kuruluşlarda farklı görevler üstlendi. 1991 yılında Türkiye Yazarlar Birliğinin "Yılın Yayıncısı" ödülüne layık görüldü. Arapça ve İngilizce bilen İsmet Uçma, 6 çocuk babasıdır.         

Berkem Temizel
Gece Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
1
1
1
1
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT