AK Parti'de yenilenme heyecanı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla gerçekleştirilecek olan yenilenme hareketi başlıyor. AK Parti Genel Merkezi'nde, İstanbul'daki ilçe başkanlarıyla yapılacak görüşmelerin yanı sıra Ankara'da yenilenme sürecine ilişkin istişarelerin devam ettiği belirlendi.

AK Parti'de yenilenme heyecanı

AK Parti'de son zamanlarda gündemden düşmeyen yenilenme hareketi, resmen başlıyor. AK Parti Genel Merkezi'nde, Cumhurbaşkanı Erdoğan öncülüğünde ilçe başkanlarıyla yapılacak olan görüşmelerin yanı sıra Ankara'da da istişarelerin sürdüğü öğrenildi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında önceki gün AK Parti Genel Merkezi’nde yapılan ve 6 saat süren iki ayrı toplantının ilkinde İstanbul’da devam eden kongre süreçlerinin gündeme geldiği ve değişimin beklentilerden daha yoğun olacağı dile getirildi.

DEĞİŞECEK BAŞKANLARLA TEK TEK GÖRÜŞÜLECEK

Hürriyet'ten Gizem Karakış'ın haberine göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda, İstanbul ilçe başkanlarının bugün, AK Parti Genel Merkezi’ne gelerek istişare toplantılarına katılacağı öğrenilirken değişecek ilçe başkanlarıyla ise tek tek görüşmeler yapılacak. MYK toplantısı öncesinde, AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir ile İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak’ın partide bir görüşme yaptığı öğrenildi.

AK Parti'de yenilenme heyecanı

Ankara’da da değişim sürecinin değerlendirildiği, önümüzdeki günlerde kesin kararlar verileceği belirtildi. MYK toplantısında ayrıca kongre takvimi de ele alındı. Bu kapsamda cuma günü Tekirdağ’a gidecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, cumartesi Karaman ve Kars kongresine videokonferans yöntemiyle katılacak. Yine 21 ve 22 Kasım 8 il kongresine videokonferansla bağlantı kurması planlanan Erdoğan’ın, 28 Kasım’da Erzurum’a, 29 Kasım’da Mardin’e, 5 Aralık’ta İzmir ve 6 Aralık’ta ise Eskişehir’e gideceği aktarıldı.

AK Parti'de yenilenme heyecanı

ÇAVUŞOĞLU BİLGİLENDİRDİ

AK Parti Genel Merkezi’nde düzenlenen ikinci toplantıya Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da katıldı. Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki ateşkes kararı öncesinde Çavuşoğlu, Erdoğan’a Ankara-Moskova ve Ankara-Bakü hattında yapılan son temaslar ve ateşkese ilişkin bilgi verdi. Görüşmede tampon bölgede yer alacak Türk askeri konusu da ele alındı. Ankara-Bakü ve Ankara-Moskova hattında önümüzdeki günlerde yoğun bir diplomatik ve askeri görüşme trafiği olması bekleniyor.

AK Parti'de yenilenme heyecanı

BIDEN'A TEBRİK TRUMP'A TEŞEKKÜR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı seçilen Joe Biden’a tebrik mesajı gönderdi. Seçim sonuçlarının hayırlı olmasını temenni ettiğini belirten Erdoğan, özetle şunları söyledi: “Başkan Yardımcılığınız sırasında da birçok vesileyle görüştüğümüz gibi, Türkiye-ABD ilişkileri köklü temellere dayanan stratejik bir nitelik taşımaktadır. Önümüzdeki dönemde ABD yönetimiyle yakın çalışma hususundaki kararlılığımızı tekrarlıyor, ülkelerimiz arasındaki güçlü işbirliği ve müttefiklik bağının bugüne kadar olduğu gibi gelecekte de dünya barışına hayati katkılar sunmaya devam edeceğine inanıyorum.” Erdoğan, ABD Başkanı Trump’a da “Resmi sonuçlar nasıl tecelli ederse etsin, dört yılda ilişkilerin gelişmesi için koyduğunuz vizyon için teşekkür ederim” mesajı gönderdi.

AK Parti'de yenilenme heyecanı

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡