1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. AK Parti'den HDP'nin yalan haberine çok sert tepki!

AK Parti'den HDP'nin yalan haberine çok sert tepki!

AK Parti sözcüsü Ömer Çelik, Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin provakatif ve yalan haber üreten HDP'ye tepkisini gösterdi.

AK Parti'den HDP'nin yalan haberine çok sert tepki!

Ömer Çelik sosyal medya hesabından Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin paylaşımda bulundu.

"HDP YALAN HABER ÜRETİYOR"

Hdp, kara propagandaya ve yalan haber üretmeye devam ediyor. Türkiye’nin Suriyeli Hristiyanların yaşadığı bir mahalleyi vurduğunu söylüyor. Bu mahalle Türkiye’nin harekat ve operasyon bölgesinin dışındadır.

"BU TİPİK BİR PKK TAKTİĞİDİR"

Tipik bir PKK taktiğidir bu. Batı kamuoyunu etkilemek için özel hedef seçerler ve Türkiye’nin üstüne atmaya çalışırlar. Türkiye’nin operasyon bölgesinin dışında Hristiyanların yaşadığı bu mahallenin PKK/YPG/PYD unsurları tarafından hedef alındığı açıktır.

"TSK SİVİLLERİN KORUNMASI KONUSUNDA DÜNYANIN EN HASSAS ORDUSU"

PKK/YPG/PYD’nin karanlık operasyonlarının propagandası eş zamanlı olarak HDP tarafından yapılıyor. TSK, sivillerin korunması konusunda dünyanın en hassas ordusudur. Sivilleri katletmek PKK’nın sicilidir.

"TÜRKİYE, TÜM MAZLUMLARIN KORUYUCUSUDUR"

Kim ne derse desin, operasyon bölgesindeki tüm mazlumların koruyucusu Türkiye’dir. Müslümanlar gibi Hristiyanların da terör zulmünden kurtuluşu TÜRKİYE sayesinde olacaktır. Türkiye tüm dini grupların güvenliğini sağlayacaktır.

"BARIŞ PINARLARI TÜM ETNİK VE DİNİ GRUPLARI TERÖR ÖRGÜTLERİNİN ZULMÜNDEN KURTARACAKTIR"

Suriye’de YPG/PYD’nin zulmettiği tüm kardeşlerimiz gibi Kürt kardeşlerimizin zulümden kurtuluşu da TSK’nın terörle mücadelesi sayesinde olacaktır. Barış pınarları tüm etnik ve dini grupları terör örgütlerinin zulmünden kurtaracaktır." dedi

HABERE YORUM KAT