1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Alexander Sörloth ile Semih Özsoy Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edildi!

Alexander Sörloth ile Semih Özsoy Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edildi!

Trabzonspor'da oynatan Norveçli futbolcu Alexander Sörloth ve Fenerbahçe Başkanvekili Semih Özsoy, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edildi.

Alexander Sörloth ile Semih Özsoy Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edildi!

Trabzonspor'un oyuncusu Alexander Sörloth ile Fenerbahçe Başkanvekili Semih Özsoy, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edildi.

Gençlerbirliği maçında rakibine yaptığı hareket nedeniyle kırmızı kartla cezalandırılan Alexander Sörloth tedbirli olarak Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edilirken Fenerbahçe Başkan Vekili Semih Özsoy da Alanyaspor maçı sonrası yaptığı açıklama sebebiyle tedbirsiz olarak Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edildi…

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yapılan açıklama şu şekilde;

TRABZONSPOR A.Ş. Kulübü’nün 08.02.2020 tarihinde oynanan GENÇLERBİRLİĞİ-TRABZONSPOR A.Ş. Süper Lig Cemil Usta Sezonu müsabakasındaki “saha olayları” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 52. maddesi uyarınca PFDK’ya sevkine,

TRABZONSPOR A.Ş. Kulübü futbolcusu ALEXANDER SORLOTH'un aynı müsabakadaki "kural dışı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 43. maddesi uyarınca 09.02.2020 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.

FENERBAHÇE A.Ş. Kulübü idarecisi SEMİH ÖZSOY'un 08.02.2020 tarihinde oynanan FENERBAHÇE A.Ş. - AYTEMİZ ALANYASPOR Süper Lig Cemil Usta Sezonu müsabakası sonrası medyaya yaptığı "sportmenliğe aykırı açıklama" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 38. maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.

FUTBOL DİSPLİN TALİMATININ 43. MADDESİ NE DİYOR?

Disiplin Talimatı, 43. maddesinde şu ifadeler yer alıyor:

“Futbol oyun kurallarına aykırı olarak sert ve ciddi faul yapan futbolculara 2 ila 4, şiddetli harekette bulunan futbolculara ise 3 ila 6 müsabakadan men cezası verilir."

HABERE YORUM KAT