1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Alfa ne demek? Alfa erkek nedir? Nasıl olunur? Alfa erkek kime denir?

Alfa ne demek? Alfa erkek nedir? Nasıl olunur? Alfa erkek kime denir?

Alfa kelimesi gündelik hayatta çok sık kullanılmasa da bir çok kişi tarafından merak edilmektedir. Özellikle erkeklere yönelik olarak kullanılan alfa erkeğinin ne anlama geldiği de araştırılan konular arasında yer alıyor. Peki Alfa ne demek? Alfa erkek nedir? Alfa erkek nasıl davranır?

Alfa ne demek? Alfa erkek nedir? Nasıl olunur? Alfa erkek kime denir?

Alfa erkek ne demek? Bir kadını etkilemek için bir çok özelliği bir arada barındıran alfa erkekleri özgüvenleri ile hemen her yerde dikkatleri üzerine çeker. Gündelik hayatta çok sık kullanılmasa da bir çok kişi tarafından merak edilen Alfa erkeği ne demektir? Alfa erkeğinin özellikleri nelerdir?

ALFA NE DEMEK?

Alfa kelimesi ‘lider' tanımlaması üzerinden ele alır. Herhangi bir durum, olay ya da olgu karşısında alfa kelimesi lider anlamı üzerinden değerlendirilebilmektedir. Özellikle cümleye daha etkileyici ve karakteristik özellik kattığı için günümüzde yoğun olarak değerlendirilen sözcükler arasında yer alıyor.

Buna paralel olarak Alfa erkeği de yine benzer anlam taşımaktadır. Herhangi bir topluluğu, durumu ya da olguyu yönetme gücüne sahip olan erkekler için kullanılmaktadır. Alfa erkeği sadece toplum için değil aynı zamanda kadın erkek ilişkisi konusunda da öne çıkan kelimeler arasında yer alıyor.

Alfa ne demek? Alfa erkek nedir? Nasıl olunur? Alfa erkek kime denir?

ALFA ERKEK NEDİR?

Alfa kelimesi sözlük anlamında liderlik demektir. Liderlik insanlara sözünü geçirebilmek ve yönetebilme anlamına gelmektedir. Alfa erkeğin geçmiş dönemlerden bu yana kadar gelmektedir. İnsanların mağaralarda yaşamış oldukları dönemlerde dışarıda bulunan yırtıcı hayvanlar ve tehlikeler bulunmaktadır. Tıpkı şu dönemde de olduğu gibi. Şimdilerde ülkeyi yöneten insanlar bulunuyor ise, o dönemde de toplulukları yöneten liderler bulunmaktaydı. İşte bu tarz erkeklere alfa erkeği adı verilmektedir. O dönemlerdeki alfa erkeklerinin en büyük farklılıkları fiziksel açıdan yani kaba kuvvet açısından güçlü olmalıdır. Kadınlar bu tarz erkekler ile birlikte olabilmek adına can atmaktadır. Bir kadının alfa tarzı erkek ile beraber olması, hayatını güven altına alması anlamına gelmektedir. Avlanan, toplanılan yiyeceklerin en güzellerini, kurulacak olan barınağın en güzelini ve kadınların en güzelini alfa erkekler o dönemde alırmış. Alfa erkek demek güç demektir. Zaman için var olan güç dengesinde farklılıklar oluşmuştur. Günümüzde ise alfa erkek kavramı sosyal güç ile eşdeğer bir anlama gelmektedir.  Yani sosyal statü açısından güçlü olan veya karakter bakımından baskın olan erkekler alfa erkek olarak tabir edilmektedir.

Alfa ne demek? Alfa erkek nedir? Alfa erkek nasıl olunur?

ALFA ERKEK NASIL OLUNUR?

1) Otoriter Olun!

Bunu sakın yanlış anlamayın. Arkadaşlarınıza emirler yağdırın gibi bir şey söylemiyorum. Burada anlatmak istediğim şey ortamın silik çocuğu olmayın. Ortamdaki insanlarla sohbet edip onlara sözünüzü geçirmesini bilin.

Diyelim ki masaya bir şişe kokteyl söyleyeceksiniz. Grubun bir kısmı Malibu kola isterken, siz ve bazı arkadaşlar Sex on The Beach istiyorsunuz. İkisini de alamazsınız çünkü paranız sadece bir tanesine yetiyor.

İşte burada kendi grubunuzun temsilcisi olmayı bilin ve diğer insanları Sex on The Beach almaya ikna edin. Bunu kaba bir dille yapamazsınız. Bunun için onlara neden sizin istediğiniz kokteyli içmeleri gerektiğini anlatım onları ikna etmelisiniz. Otoritenizle liderliği ele alıyorsunuz ve diğer kadınlar bunu görüp size karşı pozitif duygular beslemeye başlıyor.

Buradaki mantığı anladınız mı? Grubunuzun lideri olun ve diğer insanlara kendi fikrinizi kabul ettirmesini bilin. Tabi ki yeri geldiğinde… Sürekli fikirlerinizi kabul ettirme çabasında olmayın. İtici olursunuz.

2) Samimi ve Sevecen Olun!

Yukarıda açıkladığımız “Otoriter Ol” kuralını uygulayabilmek için samimi ve sevecen olmanız gerekiyor. Sert mizaçlı, otoriter olma çabasıyla insanların canını sıkan, hep benim dediğim olacak şeklinde negatif bir algı yaratan birini kimse sevmez.

İnsanların üzerinde otoriter olmak ve onlara kendi düşüncelerinizi kabul ettirebilmek istiyorsanız önce onlara kendinizi sevdirmelisiniz.

Samimi, etrafa pozitif enerji saçan bir erkeği tabiki kadınlar da sever. Eğer samimi ve sevecen biri olursanız kadınlar sırf muhtaç oldukları ilgiyi ve pozitif enerjiyi almak için bile sizinle birlikte olabilir.

Hayatına renk katacak bir erkeği hangi kadın istemez?

Alfa ne demek? Alfa erkek nedir? Nasıl olunur? Alfa erkek kime denir?

3) Kendi İçinizde Eğlenmesini Bilin!

Bu kuralı uygulamayı öğrendiğiniz zaman insanları etkileyebilme potansiyelinizin ne kadar arttığını fark edeceksiniz. Bunun mantığıysa gayet basit. İnsanlar eğlendikleri, güldükleri, iyi bir ruh halinde oldukları zaman yeni fikirlere, tekliflere ve ikna edilmeye daha açık olurlar.

Bir insanı eğlendirmek, ona kendini iyi hissettirmek istiyorsanız önce siz kendi içiniz eğleniyor olmalısınız.

Buradan kendi kendinize espriler yapmanız gerektiği gibi bir anlam çıkarmayın ? Bu kural bir eylem değil, bir düşünce tarzıdır. Şu düşünceleri zihninize oturttuğunuz zaman kendi kendinize eğlenebiliyor olacaksınız:

“Eğlenmek için kimseye ihtiyacım yok.”

“Hiçbir şey yapmasam bile şu an zamanım eğlenceli geçiyor.”

“Sadece insanları gözlemleyip o an ne düşündüklerini tahmin etmeye çalışarak bile eğlenebilirim.”

Kısaca, “her şeyden mutlu olabilirim” düşüncesi sizi kendi içinde eğlenen bir insan yapar. Ve inanın bana kendi içinde eğlenen ve mutlu olan bir insan, sahip olduğu ruh haliyle hem çevresindeki insanları da eğlendirir hem de insanların modunu yükselttiği için alfa statüsüne sahip olur.

Lider grubun tamamının enerjisini yükseltebilen kişidir.

Bir kadın bunu başarabildiğinizi gördüğü vakit, o kadının bacaklarını aralamaya ramak kalmış demektir.

Aklınızın Bir Köşesine Not Alın!
Size tavsiyem kadınları etkilemek için değil, hayatınızı daha kaliteli bir hale getirmek için alfa olun.

Alfa olmak için kasmayın, hayatınızı değiştirerek doğal yoldan alfa statüsüne ulaşın. Hareketlerinizle değil, inançlarınızla alfa olun.

Ve en önemlisi bir ortamda alfa olmasanız bile kendinizi alfa gibi hissedin. Çünkü bu inancı zihninizde güçlendirdikçe, yavaş yavaş grubun alfası olmaya başladığınızı fark edeceksiniz. İnançlarınızı değiştirin, hayatınızı değiştirin!

Özge Yıldırım
Magazin Editörü
HABERE YORUM KAT