1. HABERLER
  2. BİYOGRAFİ
  3. Ali Pilli kimdir? Ali Pilli KKTC

Ali Pilli kimdir? Ali Pilli KKTC

Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti (KKTC) Sağlık Bakanı Ali Pilli'nin, yoğun stres ve tempoya bağlı olarak kalp ritminde sorun yaşamasına ilişkin hastaneye kaldırıldığı sıralarda vatandaşlar Ali Pilli Kimdir? gibi soruları çeşitli arama motorlarında araştırmaktalar. İşte tüm ayrıntılar...

Ali Pilli kimdir? Ali Pilli KKTC

Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti (KKTC) Sağlık Bakanı Ali Pilli'nin stres ve yoğun tempoya doğru kalp ritminde sorun yaşamasından ötürü hastaneye kaldırılmasının ardından, bir çok vatandaş çeşitli arama motorlarında Ali Pilli Kimdir? sorusunu çeşitli arama motorlarında aramaktalar. İşte tüm ayrıntılar ile, Ali Pilli'nin hayatı...

Peki, Ali Pilli kimdir? Ali Pilli KKTC

ALİ PİLLİ KİMDİR?

1955’te Baf’a bağlı Falya (Gökçebel) köyünde doğdu. İlkokulu Falya’da, ortaokul ve liseyi ise Baf Kurtuluş Lisesi’nde tamamladı. Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde İç Hastalıkları (dahiliye) dalındaki uzmanlık eğitimini tamamladı.

Bugüne kadar şu görevlerde bulundu: Türkiye’de çeşitli sağlık birimlerinde, Güzelyurt Sağlık Merkezi’nde, Cengiz Topel Hastanesi ve Lefke Sağlık Merkezi’nde İç Hastalıkları Uzmanı, Güzelyurt Sağlık Merkezinde ise sorumlu hekim olarak görev yaptı.

2013 yılında yapılan genel seçimlerde Ulusal Birlik Partisi’nden milletvekili olarak seçildi ve 2018 Erken seçimine kadar bu görevi sürdürdü. Bu süreçte Hukuk ve Siyasi İşler Komitesi, Dilekçe Komitesi, Güzelyurt Hastanesi ile ilgiliihale süreci bu süreçte yaşananlar ve kamu ihale yasasının pratikte ortaya çıkardıkları zorluklar ile ilgili Meclis Araştırma Komitesi üyeliklerini yaptı.

7 Ocak 2018 tarihinde yapılan Milletvekilliği Erken Genel Seçimlerinde yeniden UBP Güzelyurt Milletvekili olarak seçildi. Dilekçe ve Ombudsman Komitesi Başkan Yardımcısı görevini yürütmektedir.

Evli ve bir çocuk babasıdır.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT