Kubilay Öztürk

Kubilay Öztürk

Altyapı mı? Yeni bir stad mı?

Pendik kamuoyunu aylardır meşgul eden konulardan biri de Pendikspor'un şirketleşme süreci oldu. Başta takımın ekonomik açıdan yoluna devam edebilmesi için her sezon elini taşın altına koymak zorunda olan Belediye Başkanı Ahmet Cin ve Pendikspor'un mevcut haliyle bir arpa boyu yol alamayacağını görüp, şirketleşme konusunda Başkan Cin ile birlikte aynı doğrultuda gayret eden Son Pendikspor Başkanı Mustafa Şahinyılmaz olmak üzere kentin spor konusunda ileri gelenleri bu konuda ikna oldular ve kongre sürecinde gereken değişiklikleri yaparak şirketleşmenin önünü açtılar. Geçtiğimiz sezonu Pendikspor A.Ş. olarak tamamlayıp, söz verdikleri gibi de şampiyonluk kupasını ilçemize kazandırdılar.

Herkesin bildiği gibi sezon sonuna kadar Başkan Mustafa Şahinyılmaz başkanlık görevini sürdürdü ve sezon sonunda artık bir A.Ş. olmuş olan Pendikspor'u uyum içinde sahiplerine teslim etti. Bu şu anlama geliyordu ki, Pendikspor Derneği artık herhangi bir sivil toplum kuruluşu olarak yoluna devam edecek ve Pendikspor bir Anonim Şirketin idaresi altına girecekti.

Öncelikle artık eski başkan diyeceğimiz fakat aynı zamanda Pendikspor tarihine Pendikspor'u 1. lige taşıyan başkan olarak altın harflerle yazılacak Mustafa Şahinyılmaz'ı tebrik ediyor, bu büyük başarısı ve özellikle ilçe basınıyla uyumlu çalışma anlayışı için teşekkür ediyorum. Biz de çok güzel izler bıraktığı kesin bir gerçek. Allah bundan sonraki çalışmalarında yolunu açık etsin.

Diğer yandan yapılan son Genel Kurul ile Pendikspor Derneği Başkanlığına seçilen Belediye Başkan Yardımcımız Atakan Yüce'nin de Kulüp ile belediye arasında gerçekleşmesini beklediğimiz uyumu en güzel şekilde sağlaması ve ilçemizdeki güçlü sivil toplum kuruluşlarından biri olarak sporun her alanında iz bırakacak çalışmalar yapmasını ümit ediyor, başarılar diliyoruz.

Yeni Kulüp Başkanımız Pendikspor A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Türkoğlu'na gelince; kendisiyle bir öyle yemeğinde tanışma fırsatı bulduğumuz Mahmut Türkoğlu, mütevazi kişiliğiyle ben de ilk etapta "Bana altyapı mı? Yeni bir stad mı? diye sorsalar ben alt yapı derim." demesiyle anlam kazandı. Bu da demektir ki, Pendikspor 1. lige gidici olmaya değil, kalıcı olmaya çıktı, hadi hayırlısı.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT