1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Ambulans helikopterinin tarlaya inmesine izin vermemişti: Bizi rezil ettiler

Ambulans helikopterinin tarlaya inmesine izin vermemişti: Bizi rezil ettiler

Samsun'da kalp hastasını almak için acil olarak tarlaya inmesi gereken ambulans helikopterinin buğday ekili arazisine inmesine izin vermeyen 50 yaşındaki Necla Şahinoğlu yanlış anlaşıldığını belirterek, '' Hastadan haberim yoktu, eğer hasta olduğunu bilseydim, ben kolundan tutar ambulansa götürürdüm" dedi.

Samsun'un Vezirköprü ilçesinde yaşanan olayda, acil hastaneye ulaştırılması gereken kalp hastasını almak için tarlaya inmesi gereken ambulans helikopterine tarla sahipleri izin vermeyince, helikopter hastayı alamadan geri dönmüştü. Tarla sahibi  Necla Şahinoğlu, büyük tepki toplayan o olaya ilişkin konuştu.

''O ANKİ HEYECANLA..''

Şahinoğlu, "Pilot, ‘Burası ekili alan mesuliyet alıyor musunuz?’ diye sordu. Ben de o anki heyecanla ‘hayır ne olur gelme, burası bizim ekmeğimiz, buğdayları kökünden koparırsın’ dedim. Hastadan haberim yoktu, eğer Cemil amcanın hasta olduğunu bilseydim, ben kolundan tutar ambulansa götürürdüm" dedi.

samsunda-ambulans-helikopterin-tarlaya-inisine-izin-vermediler-h1588503164-3fb697.jpg

İlçede Altınkaya Baraj Gölü kıyısında yer alan Altınkaya Mahallesi’nde yaşayan Cemil Y. (54), kalp krizi geçirdi. Ailesi 112’yi arayarak, yardım istedi. Mahallenin barajın karşı tarafında olması ve sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle feribotların da çalışmaması nedeniyle Samsun'dan ambulans helikopter talep edildi. Havalanan ambulans helikopter, hastayı almak için Necla Şahinoğlu’nun buğday ekili tarlasına inmek istedi. Ancak arazi sahibi ve bazı yakınları el işaretiyle, hava ambulansının tarlalarına iniş yapmasına engel olmaya çalıştı. Bunun üzerine bölgede 3 kez tur atıp, inecek yer bulamayan pilot, hastayı alamadan Samsun'a geri döndü.

 

GÖZALTINA ALINDI, PARA CEZASI VERİLDİ

Ambulans helikopterin geri dönmek zorunda kalmasıyla, sağlık ekipleri, kayıkla mahalleye geçerek hastaya ilk müdahaleyi yaptı. Kayığa alınan hasta, barajın karşısına geçirildikten sonra ambulansla Vezirköprü Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Tedaviye alınan hastanın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Ambulans helikopterin inmesine izin vermeyen ve gözaltına alınıp daha sonra serbest bırakılan Necla Şahinoğlu’na da sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ettiği gerekçesiyle 3 bin 180 lira para cezası uygulandı.

Ambulans helikopterinin tarlasına inmesine izin vermemişti: Hastadan haberin yoktu. Bizi rezil ettiler

''MAĞDUR EDİLDİK''

Helikopterin inmeye çalıştığı sırada yaşanan o anları anlatan Necla Şahinoğlu, kendilerinin mağdur edildiğini söyledi. Şahinoğlu, “Evimden çıkıp, tarlama geldim ve kalabalığı gördüm. Ne olduğunu anlamadım. Muhtar ve kızı da oradaydı, kızının elinde telefon, görüntü çekiyordu. Muhtara ne olduğunu sordum, o da ‘uçak’ dedi. O sırada ambulans helikopterin pilotu tarlaya geldi, mahsuller sağa sola savruldu. Pilot, ‘burası ekili alan mesuliyet alıyor musunuz?’ diye sordu. Ben de, o anki heyecanla ‘hayır ne olur gelme, burası bizim ekmeğimiz, buğdayları kökünden koparırsın’ dedim. O anları da muhtar telefona çekmiş. Kendisinden şikayetçiyim. Zaten benim hastadan haberim yoktu, eğer Cemil amcanın hasta olduğunu bilseydim, ben kolundan tutar ambulansa kendim götürürdüm. Bizim haberimiz yoktu. Daha önce de muhtar arayıp, ‘Hasta var, sizin tarlanıza ambulans helikopter inecek’ deseydi, seve seve kabul ederdim. Biz de mağdur edildik, gözaltına alındım” dedi.

''BİZİ REZİL ETTİLER''

Necla Şahinoğlu’nun eşi Abdullah Şahinoğlu ise 2 ay önce de ambulans helikopterin tarlasına inmek istediğini ve izin verdiklerini belirterek, “Hava ambulansının tarlamıza inmesi için izin istemişlerdi, biz de seve seve dedik. Bu kez de bizi arayıp, haber verseydi yine izin verirdik. Bir insanın canı maldan kıymetli değil, izin verirdik. Ancak haberimiz olmadığı için sıkıntı yaşadık. Eşimi mağdur, bizi de rezil ettiler. Ayrıca sadece bizim arazimiz yok, helikopterin ineceği başka araziler de var” diye konuştu.

Ambulans helikopterinin tarlasına inmesine izin vermemişti: Hastadan haberin yoktu. Bizi rezil ettiler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT