1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Askerimizden yaralı teröriste şefkat eli

Askerimizden yaralı teröriste şefkat eli

Hakkari kırsalında bir teröristi yaralı yakalayan komandoların birkaç dakika önce kendilerine kurşun sıkan teröriste gösterdiği şefkat ve uzattığı yardım eli böyle görüntülendi.

Hakkari'de yaralı bir teröristi yakalayan komandoların az önce kendilerine kurşun sıkan teröriste gösterdiği şefkat ve yardımcı olma isteği görüntülendi

BABA GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

Bölücü terör örgütünün yardım ve yatakçıları tarafından ailesinden koparılan teröristin anne ve babasıyla telefonda görüşmesi de sağlandı.

Ailesine ulaşılmasının ardından komutanın "Sizi iyi bir haber vermek için aradık. Kızınız sizinle görüşmek için can atıyor" diye seslendiği baba, "Ben de can atıyorum" ifadesiyle karşılık verdi. Kızının sesini duymasının ardından "yavrum" diyerek gözyaşlarına boğulan baba konuşmayı sürdüremezken telefonu alan anne kızıyla görüştü.

"KIZINIZ ARTIK GÜVENLİ ELLERDE"

Konuşmanın sonunda telefonu alan komutan babaya, "Kızınız artık güvenli ellerde merak etmeyin" dedi. Evlatlarının sesini duymaktan büyük sevinç duyan aile, Mehmetçik'e teşekkür etti.

Kızlarının kandırılarak dağa çıkarılmasının ardından yaşadıkları acı dolu günlerin artık sona erdiğini ifade eden anne-baba, çocuklarını örgütün elinden kurtarmaya çalışan ailelerin çabalarına destek vererek, kaçırılarak terör örgütüne katılmaya zorlanan gençlere teslim olmaları çağrısında bulundu.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum