1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bakan Albayrak, Davos görüşmelerini değerlendirdi

Bakan Albayrak, Davos görüşmelerini değerlendirdi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, İsviçre'nin Davos kasabasında düzenlenen Dünya Küresel Formu kapsamında katıldığı “Küresel Büyüme Ajandasını Şekillendirmek” isimli panel ve gerçekleştirdiği görüşmelere ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

Bakan Albayrak, Davos görüşmelerini değerlendirdi

İsviçre'nin Davos kentinde düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu kapsamında düzenlenen Küresel Büyüme Ajandasını Şekillendirmek” başlıklı panele katılan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak,"Panelde ülkemizin büyüme hedeflerini, 2019’da tüm olumsuzluklara rağmen ortaya koyduğu performansı ve sağlam borçluluk bilançosunu anlattık" dedi.

Sosyal medya hesabından Davos'ta katıldığı panele ilişkin paylaşımda bulundu. Bakan Albayrak, paylaşımında şu ifadelere yer verildi:

"Davos’ta “Küresel Büyüme Ajandasını Şekillendirmek” başlıklı panelde ülkemizin büyüme hedeflerini, 2019’da tüm olumsuzluklara rağmen ortaya koyduğu performansı ve sağlam borçluluk bilançosunu anlattık."

 

ALBAYRAK, ABD HAZİNE BAKANI MNUCHİN İLE GÖRÜŞTÜ

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Davos'ta katıldığı  Dünya Ekonomik Forumu kapsamında ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, EBRD Başkanı Suma Chakrabarti, JBIC Başkanı Tadashi Maeda başta olmak üzere çok sayıda uluslararası kuruluş ve fon yöneticisi ile görüştü.

Bakan Albayrak görüşmeye ilişkin şu ifadeleri kullandı:

"Davos’ta ABD Hazine Bakanı Sn. Steven Mnuchin ile ülkelerimiz arasındaki işbirliği açısından önemli bir görüşme yaptık. Ayrıca EBRD Başkanı Suma Chakrabarti, JBIC Başkanı Tadashi Maeda başta olmak üzere çok sayıda uluslararası kuruluş ve fon yöneticisi ile bir araya geldik."

 

 

HABERE YORUM KAT