1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bakan Kasapoğlu'ndan burs ve kredi açıklaması

Bakan Kasapoğlu'ndan burs ve kredi açıklaması

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, üniversite öğrencilerinin nisan ayı burs ve kredilerinin hesaplarına yatırılmaya başlandığını duyurdu.

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, üniversite öğrencilerine müjdeli haberi Twitter hesabından verdi. Bakan Kasapoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

"Sayın Cumhurbaşkanımızın daha önce ifade ettikleri gibi, kredi/burs ödemeleri bu süreçte de devam edecek.An itibarıyla öğrenci arkadaşlarımızın Nisan ayı burs ve kredileri hesaplarına yatırılmaya başlanmıştır. Bütün imkânlarımızla her durumda gençlerimizin yanındayız."

 

 

YURT ÜCRETLERİ DE GERİ ÖDENMEYE BAŞLANMIŞTI

Gençlik ve Spor Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, KYK yurt ücretlerine ilişkin yaptığı açıklamada, "380 bin öğrenciyle yurt ücretleri iade ediliyor. Nisan, Mayıs ve Haziran'da da ücret alınmayacak" dedi.Bakan Kasapoğlu, Twitter hesabından yaptığı diğer açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Değerli öğrenci arkadaşlarım, Mart ayı yurt ücretini ödeyen öğrencilerimizin yurt ücretleri an itibarıyla iade edilmeye başlanmıştır. Yurtlarımız ve bütün imkânlarımızla yanınızda olmaya devam edeceğiz."

HABERE YORUM KAT