1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bakan Koca: Kısıtlamanın kalkması her şeyin normale döndüğü anlamına gelmesin

Bakan Koca: Kısıtlamanın kalkması her şeyin normale döndüğü anlamına gelmesin

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca,"Sokağa çıkma kısıtlamasının kalkması, her şeyin normale döndüğü anlamına gelmesin" dedi.

Bakan Koca: Kısıtlamanın kalkması her şeyin normale döndüğü anlamına gelmesin

Bakan Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Sokağa çıkma kısıtlamasının kalkması, her şeyin normale döndüğü anlamına gelmesin. Eğer tedbirlerle kendinizi virüse karşı güvenceye almazsanız, karşılaşacağınız sonucu bilemezsiniz. Türkçesi: Bir Koronavirüs hastasının yoğun bakımda yaşadıkları size Çince kadar yabancıdır."  dedi

Koca, paylaşımında Çince yazıların olduğu görsele de yer verdi.


 

 

TÜRKİYE'DE SON DURUM

Bakanlığın internet sitesinde yer alan ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın da Twitter'dan paylaştığı "Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu"nun güncel verilerine göre, dün 31 bin 525 test yapıldı, 827 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu.

Son 24 saatte 23 hasta vefat etti, 974 hasta iyileşti. Toplam test sayısı, 2 milyon 70 bin 719, vaka sayısı 164 bin 769, vefat sayısı 4  bin 563 olarak kayıtlara geçti. Toplam yoğun bakımdaki hasta sayısı 651, solunum cihazına bağlı hasta sayısı 283, iyileşen hasta sayısı  128 bin 947 oldu.

Bakan Koca: Kısıtlamanın kalkması her şeyin normale döndüğü anlamına gelmesin

"DAHA SIKI TEDBİR, DAHA İYİ SONUÇTUR"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından son verilere ilişkin, "İyileşen toplam hasta sayımız 130 bine yaklaştı. Yeni vaka sayımız öngörülen seviyede. Solunum desteğine ihtiyaç azalıyor. Gelecek günler, el hijyenine özene, maske artı sosyal mesafe kuralının her ikisine uymamıza bağlı. Daha sıkı tedbir, daha iyi sonuçtur." ifadesini kullandı.

HABERE YORUM KAT