1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Bakan Koca uyardı: Birçok durum taviz vermemize yol açıyor

Bakan Koca uyardı: Birçok durum taviz vermemize yol açıyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs salgını nedeniyle vatandaşlara uyarıda bulunarak," Kaçınılmaz görünen birçok durum, tedbirlerden taviz vermemize yol açıyor; bunları azaltmaya çalışalım" dedi.

Bakan Koca uyardı: Birçok durum taviz vermemize yol açıyor

Koronavirüs salgınında Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu'nun verilerine göre günlük Kovid-19 vaka sayısı hala 1000'li rakamların üzerinde bulunuyor. Vaka sayılarının da düşmesi için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla vatandaşları uyarmaya devam ediyor.

Bakan Koca, yaptığı paylaşımda, otobüsün içinde maskeli olarak seyahat eden kişilerin fotoğrafını paylaşarak şu ifadeleri kullandı:

"Virüsün bugün yakaladığı fırsatlar, tabloya ortalama 1 hafta sonra yansıyor. Kaçınılmaz görünen birçok durum, tedbirlerden taviz vermemize yol açıyor; bunları azaltmaya çalışalım. Aksi mümkünken asla risk almayalım. Yeni vaka sayılarını bugün uyguladığımız tedbirlerle düşürelim."

Bakan Koca uyardı: Birçok durum taviz vermemize yol açıyor

KORONAVİRÜS SALGININ TÜRKİYE'DEKİ SON DURUMU

Sağlık Bakanlığının internet sitesinde yer alan ve Bakan Fahrettin Koca'nın da Twitter'dan paylaştığı "Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu"nun güncel verilerine göre dün 45 bin 232 test yapıldı, 1012 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu. Son 24 saatte 19 hasta vefat etti, 1298 kişi iyileşti.

Toplam test sayısı 3 milyon 975 bin 455, vaka sayısı 212 bin 993, vefat sayısı 5 bin 363 olarak kayıtlara geçti.

Yoğun bakımdaki hasta sayısı 1209, solunum cihazına bağlı hasta sayısı 409, iyileşen hasta sayısı ise 194 bin 515 oldu.

Bakan Koca uyardı: Birçok durum taviz vermemize yol açıyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son verilere ilişkin yaptığı paylaşımda, şunları kaydetti:

"Son 3 günde ortalama entübe hasta sayısı en yüksek 5 il İstanbul, Ankara, Konya, Diyarbakır, Bursa. Ortalama yoğun bakım hasta sayısı en yüksek 5 il İstanbul, Şanlıurfa, Ankara, Gaziantep ve Konya. Beklediğimiz sonuçlar için tedbirlere daha fazla uyalım." 

HABERE YORUM KAT