1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Bakan Müezzinoğlu,"Aile Diş Hemkimliği Dönemi Yolda"

Bakan Müezzinoğlu,"Aile Diş Hemkimliği Dönemi Yolda"

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, aile hekimliğinin ardından aile diş hekimliğini de hizmete alacaklarını açıkladı.

Bakan Müezzinoğlu,"Aile Diş Hemkimliği Dönemi Yolda"

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, ziyaretlerde bulunmak üzere İstanbul’dan Edirne’ye geldi. DSİ sosyal tesislerinde basın toplantısı düzenleyen Bakan Müezzinoğlu, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

AİLE DİŞ HEKİMLİĞİ GELİYOR

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, aile hekimleriyle çok başarılı hizmetlere imza atıldığını ifade ederek, bunun yanına diş hekimliğini de hizmete alacaklarını söyledi. Müezzinoğlu, "Biz aile hekimlerimizle çok başarı hizmetlere imza attık. Hamile bir annenin, birinci ayından itibaren hamileliğini takip eden, yeni doğan bebeğin, doğduğu günden itibaren bütün aşılarını takip eden güçlü bir aile hekimliğini sistemini kurduk. Şimdi bunun yanına aile diş hekimliği de getiriyoruz. Çocukların 3 yaşından itibaren ağız, diş sağlığını sağlıklı bir şekilde götürebiliyorsak, esasında bütün fiziksel sağlığı açısından da çok önemli bir koruyucu sağlık hizmetini de hizmete sokuyoruz. Biz hep daha iyinin daha güçlü hizmetin yanında, arkasında koşuyoruz" diye konuştu.

KILIÇDAROĞLU İSTİFA EDECEK Mİ?

Bir gazetecinin CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçime yönelik söylemlerini hatırlatması üzerine konuşan Müezzinoğlu, Kılıçdaroğlu’nun yüzde 35 oy oranına gelmemesi durumunda istifa etmeyeceğini belirterek, şöyle dedi: "Kılıçdaroğlu, yüzde 35’i yakalayamazsa istifa edecek mi? Madem o hedefi vermiş. Bırakın birinci parti olmayı, yüzde 35’i yakalayamazsa istifa edecek mi? Birinci parti olamayacağını zaten peşin kabul ediyor. Ama kendi verdiği hedefi yakalayamazsa istifa edecek mi? Ben cevap vereyim, etmeyecek. Çünkü onu oraya getiren irade onun orada ne kadar kalmasını istiyorsa, orada, o kadar kalacak. Arkadaşlar, bütün anketler vatandaştır. 7 Haziran akşamı berber tıraşını yapar, ak mı kara mı herkes görür."

HABERE YORUM KAT