1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bakırköy'de 3 kişilik ailenin siyanürlü ölümünün detayları ortaya çıktı! İşte babanın fotoğrafı

Bakırköy'de 3 kişilik ailenin siyanürlü ölümünün detayları ortaya çıktı! İşte babanın fotoğrafı

Bakırköy'de 3 kişilik ailenin cansız bedenleri bulunduğu evden siyanür kokusu gelmesi üzerine olayla ilgili araştırma başlamıştı. Olayın detayları bir bir otaya çıkıyor. Gelen son bilgiye göre babanın borçlarının olduğu ve önce çocuğu ve eşini zehirleyip sonra intihar ettiği belirlendi. İşte Bakırköy'deki siyanür vahşetinin detayları...

Türkiye, İstanbul Fatih’teki Yetişkin Kardeşler ve Antalya’daki Şimşek ailesinin şokunu atlatamadan benzer bir haber de Bakırköy’den geldi. 1'i çocuk 3 kişilik ailenin siyanürle zehirlenerek öldüğü belirlendi. Yapılan son açıklamaya göre babanın kuyumcu olduğu ve borçları yüzünden bunalıma girerek önce çocuğu ve eşini siyanürle zehirleyip sonra intihar ettiği ortaya çıktı.

BAKIRKÖY'DE SİYANÜRLE İNTİHAR EDEN AİLE SON DAKİKA

Polis baba Bahattin Delen’in siyanürle intihar edip ailesini de ‘istemeden’ zehirlediğini düşünüyor.

Osmaniye’deki Çukurova apartmanının bir dairesinde biri çocuk üç kişinin cesedi bulundu. Cesetlerin; baba Bahattin Delen (38) anne Zübeyde Delen (38)  ve 7 yaşındaki çocukları Ali Delen’e ait olduğu öğrenildi. AFAD ekipleri olay yerinde siyanüre rastladı.

Bakırköy'de 3 kişilik ailenin siyanürlü ölümünün detayları ortaya çıktı! İşte babanın fotoğrafı

MAHALLENİN BAKKALI KONUŞTU

Bakırköy Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada olay yerinde siyanüre rastlandığı duyuruldu.

Açıklamada “15 Kasım 2019 Cuma günü saat 06.45’te 155 Polis İmdat Hattına yapılan İlçemiz Osmaniye Mahallesi Çoban Çeşme Sokakta şüpheli ölüm ihbarı üzerine bahse konu adrese ivedilikle intikal edilmiş, (Z.D), (B.D) ve (A.D) isimli biri çocuk 3 kişinin cansız bedeniyle karşılaşılmıştır. Dairedeki koku nedeniyle AFAD (KBRN) ekipleri sevk edilmiştir. Ekip tarafından yapılan ölçümlerde olay yerindeki kokunun siyanür olduğu tespit edilmiştir. Konu ile ilgili olay yerinde gerekli önemler alınmış olup, adli ve idari tahkikat başlatılmıştır. Gelişmeler kamuoyu ile paylaşılmaya devam edilecektir ” denildi.

Bakırköy'de 3 kişilik ailenin siyanürlü ölümünün detayları ortaya çıktı! İşte babanın fotoğrafı


Mahallenin marketi Mehmet Çevik

“ALİ BU SENE OKULA BAŞLAMIŞTI”

Mahallenin marketi Mehmet Çevik kan donduran olayla ilgili Sözcü’ye konuştu. Çevik “Çok iyi bir ailelerdi. Maddi sıkıntıları yoktu. Çocukları Ali bu sene okula başlamıştı. Zeliha (Zübeyde) Hanım da çok iyi bir insandı.” dedi.

Hayatını kaybeden ailenin bir komşusu ise “Duyduğumuz kadarıyla siyanürle zehirlenme olmuş. 3 kişilik bir aile. Üzüldük tabi komşumuzdu. Ayakkabısının içine not bıraktığı söyleniyor ama ne derece doğru bilmiyoruz. Karı, koca ve çocuk” diye konuştu

Bakırköy'de 3 kişilik ailenin siyanürlü ölümünün detayları ortaya çıktı! İşte babanın fotoğrafı

İLK DEĞERLENDİRME İNTİHAR

Emniyet ve AFAD ekiplerinden ilk değerlendirmesi ise baba Bahattin Delen’in siyanürle intihar ettiği, eşi ve çocuğunun da kokudan etkilendiği yönünde.

BAŞSAVCILIK “ÖNCE CİNAYET ARDINDAN İNTİHAR” DEDİ, SEBEBİNİ BORÇLANMA OLARAK AÇIKLADI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada da intiharın nedeni olarak Bahattin Delen’in maddi kriz içerisinde olması gösterildi.

Açıklamada “Kuyumcukent’te altın ticaretiyle uğraştığı ve bir takım internet siteleri üzerinden kayıtdışı ticari işlemler nedeniyle aşrıcı derecede borçlandığı, girdiği bunalımın etkisi ile önce eşinin ve çocuğunun zehirlenmesine sebebiyet verdikten sonra intihar ettiği değerlendirilmiştir” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, saat 06.45 sıralarında 155 Polis hattına ihbar yapıldığı ve Bakırköy Osmaniye Mahallesi Çobançeşme Sokak'ta üç kişinin evlerinde cansız olarak bulunduğunun bildirildiği kaydedildi. Olayla ilgili Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturma başlatılarak ölenlerin cesetlerinin otopsi işlemleri için Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldığı ifade edilen açıklamada, "Yapılan soruşturma esnasında bu aşamada elde edilen tespitler doğrultusunda ikametgahında ölü olarak bulunan A.D.'nin babası ve Z.D.'nin eşi konumunda bulunan B.D.'nin, Kuyumcukent'teki iş yerinde altın ticareti ile uğraştığı ve bir takım internet siteleri üzerinde kayıt dışı ticari işlemler nedeniyle aşırı derecede borçlandığı, girdiği bunalımın etkisiyle önce eşinin ve çocuğunun zehirlenmesine sebebiyet verdikten sonra intihar ettiği değerlendirilmiştir. Olay yerinde AFAD ekipleri tarafından gerekli güvenlik önlemleri alınmıştır. Soruşturma işlemleri Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülmektedir" denildi.

Bakırköy'de 3 kişilik ailenin siyanürlü ölümünün detayları ortaya çıktı! İşte babanın fotoğrafı

ANNE CAN HAVLİYLE DIŞARI ÇIKMAK İSTEMİŞ!

Yapılan araştırmalar sonunda annenin, siyanürden zehirlenmeye başladığı anda can havliyle yardım istemek için daire kapısını açtığı ancak aynı yerde hayatını kaybettiği belirlendi.

CESETLER ADLİ TIP’A KALDIRILDI

Ekiplerin olay yerindeki çalışmalarının ardından cenazeler içeriden çıkarıldı. Cenazeler otopsi işlemleri için Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.

Bakırköy'de 3 kişilik ailenin siyanürlü ölümünün detayları ortaya çıktı! İşte babanın fotoğrafı

BAKIRKÖY BELEDİYE BAŞKANINDAN ÖLEN AİLEYLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Olay yerine gelen Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu da gazetecilere açıklamalarda bulundu. Kerimoğlu, “İlk bilgiler ışığında söylüyorum beyefendi kendini zehirledi, diğerlerine solunum yoluyla sirayet etti. Sağlıklı bilgileri otopsi sonrasında yetkili kurumlardan alırız” dedi.

Kerimoğlu şunları söyledi: “İntihar eden hanımefendi kapıdan çıkmaya gayret etmiş. Zannedersem siyanürün çok ağır koku üzerinden de insan hayatını tehdit eden etkisi var. Evdeki eş yani beyefendi intihar etti ama çocuğuna ve eşine de zannedersem o ağır siyanür kokusunun etkisiyle bir zehirlenme oldu. Çünkü hanımefendi evden çıkmaya çalışmış, apartmandaki diğer komşular bunu fark etmiş ve polise haber vermişler. Kesin olmamakla birlikte ağır borç batağında olan eş kendisini zehirledi, eşi ve çocuğu da siyanür etkisiyle onlar da buna maruz kaldılar. Çünkü eşi hanımefendi son bir gayretle evden çıkmaya teşebbüs etmiş.”

Bakırköy'de 3 kişilik ailenin siyanürlü ölümünün detayları ortaya çıktı! İşte babanın fotoğrafı

“APARTMAN BOŞALTILDI, KARANTİYA ALINDI”

“Cenazeler alındı, ailenin diğer fertleri de hastaneye nakledildi” diyen Kerimoğlu, “Apartman boşaltıldı, karantinaya alındı. Siyanür sadece içeni değil, aynı ortamda bulunanların solunum sistemiyle de zehirlenmeye etki eden bir zehirli madde. Dolayısıyla apartmanı boşalttık ve orada bir karantina başlattık. Komşulardan hastaneye giden yok ama psikolojik olarak ağır travma altında olan aile fertlerinin diğerlerini gönderdik. Başka bir zehirlenme vakası yok. İlk bilgiler ışığında söylüyorum beyefendi kendini zehirledi, diğerleri de solunum yoluyla onlara da sirayet etti. Sağlıklı bilgileri otopsi sonrasında yetkili kurumlardan alırız” dedi.

Bahattin Delen’in babası, polis merkezine gelerek canına kıyan oğluyla ilgili bilgi verdi.

Bakırköy'de 3 kişilik ailenin siyanürlü ölümünün detayları ortaya çıktı! İşte babanın fotoğrafı

BABANIN İŞ HAYATI

Sosyal medya profilinde yar alan bilgilere göre baba Bahattin Delen iş hayatına 1998 yılında kuyumculuk sektöründe başlamış.

2004 yılında bir ortağı ile birlikte Damla Gold isimli kuyumculuk firması kurmuş. Ardından 2007 yılında bir oto kiralama şirketinde satış uzmanı olarak çalışmış.

Delen'in sosyal medya profilini düzenli olarak güncellediği varsayıldığında 2009 yılında Otto Diamond isimli kuyumculuk firmasını kurduğu ardından 2014 yılında da Ottocarato isimli otomobil galerisini kurduğu anlaşılıyor. Sosyal medyadaki kayıtlara göre iki şirket de hâlâ aktif.

Bakırköy'de 3 kişilik ailenin siyanürlü ölümünün detayları ortaya çıktı! İşte babanın fotoğrafı

HABERE YORUM KAT