1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Bakırköy'de Olaylı Yıkım | 1 İşçi Hayatını Kaybetti

Bakırköy'de Olaylı Yıkım | 1 İşçi Hayatını Kaybetti

Bakırköy Spor Vakfı Sosyal Tesisleri’nin yıkımı esnasında Bakırköy Belediyesi bünyesinde çalışan bir işçi bu sabah hayatını kaybetti.

Bakırköy'de Olaylı Yıkım | 1 İşçi Hayatını Kaybetti

Bakırköy Spor Vakfı Sosyal Tesisleri’nin yıkımı esnasında Bakırköy Belediyesi bünyesinde çalışan bir işçi bu sabah hayatını kaybetti. Birkaç günden beri devam eden yıkımda, başına demir isabet eden işçinin kurtarılamadığı öğrenildi. Yıkılan tesisi işleten şirketin yetkilileri Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu'na tepki gösterdi. Zabıtalarla bu kişiler arasında kavga çıktı. Kavgaya Bakırköy Belediye Başkanı Kerimoğlu da karıştı.

İddialara göre tesislerdeki yıkım işlemi büyük ölçüde tamamlanmıştı. Bu sabah da Bakırköy Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde görevli Mustafa Yılmaz, yıkımın olduğu alanda toz kalkmaması için sulama yapıyordu.

Bu esnada yıkımın olduğu inşaata bir demir, Yılmaz’ın başına düştü. Olduğu yere yıkılan Yılmaz kurtarılamadı.

BAŞKAN KAVGA ETTİ

İşçinin hayatını kaybetmesinin ardından Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu da olay yerine geldi. Bu sırada tesisini işletmecisi şirketin yetkilileri Serhat Varan, Şeref Varan ve Alper İnanç Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu'na tepki gösterdi.

Zabıtalarla bu kişiler arasında kavga çıktı. Kavgaya Bakırköy Belediye Başkanı Kerimoğlu da karıştı. Kerimoğlu'nun "Gel buraya gününü göstereyim" dediği iddia edildi. Şirket yetkilileri. belediye Başkanı ve zabıtalardan şikayetçi oldu. 

HABERE YORUM KAT