1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Belediyenin borçları için çekilen kredi ile heykel almış

Belediyenin borçları için çekilen kredi ile heykel almış

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinin CHP'li Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt'un, belediyenin borçlarını ödemek için çektiği krediyle 2.5 milyon liraya 110 adet balmumu heykeli satın alması büyük tepki çekti.

Belediyenin borçları için çekilen kredi ile heykel almış

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinin CHP'li Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, skandal bir harekete imza attı. Sarıkurt'un belediyenin borçlarının kapatılması için çekilen krediyle 2.5 milyon liraya 110 adet balmumu heykeli satın alması kızdırdı. Alınan 110 adet heykelin Eskişehir’de depoda atıl durumda bulunan heykeller olduğu belirtildi. Duruma tepki gösteren AK Partili Belediye Meclis Üyesi Sıtkı Ercan,"Yapılan bu satın alma hiçbir komisyona gelmedi. 2 meclis önce SGK borçlarımızı ve maaşlarımızı ödeyemiyoruz diye 10 milyon borçlanma yetkisi verdik" dedi.    

"10 MİLYON LİRA BORÇLANMA YETKİSİ VERDİK"

AK Partili Belediye Meclis Üyesi Sıtkı Ercan, "Balmumu heykelleri için ihaleye çıkılmadı. Meclis kararı alınmadı ve herhangi bir komisyona konu hakkında bilgi verilmedi. Nasıl ve ne şekilde alım yapıldığını bilmiyoruz. Vergiler hariç her bir balmumunun fiyatı 20 bin lira olarak belirlenmiş. Üzerine vergileri koyduğumuzda rakam 2.5 milyonu aşıyor. Biz paranın büyük bir kısmını CHP’li Başkan Büyükerşen’e göndermişiz. Yapılan bu satın alma hiçbir komisyona gelmedi. 2 meclis önce SGK borçlarımızı ve maaşlarımızı ödeyemiyoruz diye 10 milyon borçlanma yetkisi verdik" dedi.

"KENAN EVREN’İN BALMUMU HEYKELİ SATIN ALINMIŞ"

Ercan, "Her fırsatta ödenek yetersizliğinden ve belediyede eskisi gibi para olmamasından dert yakınan CHP’li Başkan Sarıkurt, bir anda balmumu heykeli satın alma kararı alıyor. Satın alınan balmumu heykelleri arasında ismini duymadığımız onlarca kişi var. Bu da yetmezmiş gibi 12 Eylül 1980 darbesinin mimarı Kenan Evren bile balmumu heykeli satın alınmış. Bir taraftan ismi cadde ve sokaklardan kaldırılırken diğer taraftan Çorlu’ya getirmek için para ödüyoruz" diye konuştu.

Kaynak: Yeni Şafak Gazetesi

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT