1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Bilim Kurulu Üyesi Ceyhan'dan öneri: Mesai saatleri değişsin

Bilim Kurulu Üyesi Ceyhan'dan öneri: Mesai saatleri değişsin

Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof.Dr. Mehmet Ceyhan, İstanbul'daki kalabalığa dikkat çekerek mesai saatlerinin değişmesi önerisinde bulunarak,"Hatırlarsınız değişik yıllarda yapılmıştır. Bir grup 08.00'de bir grup 08.30'da bir grup 09.00 ve 10.00'da ayrı ayrı mesailer başlayabilir. " dedi.

Bilim Kurulu Üyesi Ceyhan'dan öneri: Mesai saatleri değişsin

Hacettepe Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, CNN Türk'te Tarafsız Bölge'de Ahmet Hakan'ın konuğu oldu. Koronavirüs salgının kontrol altına alınmasıyla başlayan normalleşme süreci hakkında değerlendirme yapan Ceyhan,salgının henüz geçmediğine dikkat çekerek vatandaşlara uyarılarda bulundu.

"TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINA BELLİ SAYIDA YOLCU ALACAKSINIZ DERSENİZ BU YÜRÜMEZ"

1 Haziran'dan itibaren seyahat kısıtlaması ve sokağa çıkma yasaklarının sona ermesiyle oluşan kalabalıklara değinen Ceyhan, toplu taşımada endişelendiren bir tablo olduğunu söyledi. Özellikle İstanbul'daki kalabalıkları işaret eden Ceyhan, "Bütün iş yerlerini açıp toplu taşıma araçlarına belli sayıda yolcu alacaksınız derseniz bu yürümez." dedi. Kademeli mesai önerisinde bulunan Ceyhan, "Hatırlarsınız değişik yıllarda yapılmıştır. Bir grup 08.00'de bir grup 08.30'da bir grup 09.00 ve 10.00'da ayrı ayrı mesailer başlayabilir. Aynı anda yolda olan insan sayısı azalır. Onların bitme saatleri de ayarlanabilir." dedi.

Bilim Kurulu Üyesi Ceyhan'dan öneri: Mesai saatleri değişsin

"İSTANBUL'DA VİRÜSÜ BULAŞTIRABİLECEK 160-170 BİN İNSAN VAR"

İstanbul'dan Bodrum, Marmaris ve Çeşme gibi tatil bölgelerine yapılan yoğun göçlerle ilgili de değerlendirmelerde bulunan Ceyhan, "160-170 bin virüs bulaştırabilecek insan İstanbul'da var. Şimdi bu insanların önemli bir kısmı gidecek. Eğer bu gidenler maskesini takar, sosyal mesafeye uyarsa sorun yok. Ama mutlaka bunların içerisinde kurallara uymayan insanlar çıkacak ve onların gidip virüs bulaştırma potansiyeli olacak. İstanbul'dan gidenlerin kaldıkları yerde takibi yapılmalı. Burada İl Pandemi Kurulları'na ciddi iş düşüyor." dedi.

Bilim Kurulu Üyesi Ceyhan'dan öneri: Mesai saatleri değişsin

Kaynak: Hürriyet

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT