1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bu iddia çok konuşulacak: Ali Babacan'ın kuracağı yeni partinin ismi belli oldu

Bu iddia çok konuşulacak: Ali Babacan'ın kuracağı yeni partinin ismi belli oldu

AK Parti'den istifa eden eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın kuracağı yeni partinin adının belli olduğu iddia edildi.

Bu iddia çok konuşulacak: Ali Babacan'ın kuracağı yeni partinin ismi belli oldu

 Nagehan Alçı, Ali Babacan liderliğinde kurulacağı söylenen partinin isminin Özgürlük ve Hukuk Partisi ya da Huzur Partisi olabileceğini öne sürdü.

Nagehan Alçı, "Ali Babacan hareketinde son durum..." başlıklı yazısında yeni partiyle ilgili kulis aktardı. "İsim olarak Özgürlük ve Hukuk Partisi henüz kesin değil ama kuvvetli ihtimal." diyen Alçı, "Öte yandan Huzur Partisi olması önerisi de var. Özellikle parti içindeki 60 yaş üstü kuşaktan geliyor bu öneri" ifadelerini kullandı.

NAGEHAN ALÇI'DAN ÇOK KONUŞULACAK İDDİA!

Alçı, hareketin önemli bir kurmayının şu ifadelerini kullandığını aktardı:

"Nagehan Hanım milletimizin özgürlüklere ve gerçek bir hukuk devletine ihtiyaç olduğu kesindir. Fakat Özgürlük ve Hukuk Partisi fazla entelektüel ve fazla liberal tınıda bir parti adi. Kısaltması da sevimsiz. Elbette sizler gibi halk içinde tanınan -liberal-demokrat aydınların desteğinden memnun oluruz ama milletimizin çok daha yalın ve gündelik dilde yaygın bir şeyi talep ediyor bugün. O da tek kelimeyle 'Huzur'. Ülkemizde her kesinden hemen herkes huzursuz ve tedirgin. İşte o sebeple Huzur Partisi ismi kanaatimce daha isabetlidir"

NE YAŞANMIŞTI?

Ali Babacan, kurucuları arasında yer aldığı AK Parti'den 18 yıl sonra istifa etmişti. Babacan, basın açıklamasında "Türkiye'nin bugünü ve geleceği için yeni bir çalışma başlatmak kaçınılmaz hale gelmiştir" ifadeleri kullanmıştı.

Bu gelişmeleri değerlendiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal "Babacan olayının siyasette bir karşılığı yok" demişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Babacan'a kırıldığını ifade etmişti.

HABERE YORUM KAT