1. YAZARLAR
  2. Yusuf Yaman
  3. Bunların Islahı Ölümdür!
Yusuf Yaman

Yusuf Yaman

Sosyolog
Yazarın Tüm Yazıları >

Bunların Islahı Ölümdür!

Acaba nedendir, Can Dündar ve eski gazetesi şu sıralar sosyal medyadan da olsa terör örgütü PYD’ye, ABD’nin yapmış olduğu yardımı gündeme getirmiyor.
Olur şey mi!
Cevabı kendisinde saklı soru. Ağa babalarını ve talimat veren üst akıl hocalarını nasıl teşhir edecekler. “Hey duyduk duymadık kalmasın Amerika teröristlere silah yardımı yapıyor” gibi bir cümle nedense bekleyenimiz olmadı. Bizimde amacımız bu cümleyi kurmalarını istemek değil, bunların ne mal olduğunu bildiğimizi deklare etmektir.
Diğer taraftan 15 Temmuz zalimleri!
Diyeceksiniz bunlar bu ülkenin evladı değil miydi! bunlar bu vatanın askeri, doktoru, hakimi, savcısı, gazetecisi, hocası, öğretmeni, memuru, işçisi, okumuşu... bunlar nasıl böyle bir ihanet içine girebildiler.
Reis ne demişti bunlar için: haşhaşiler. Tek ve yalın cevap bu. Beyninde çip olan, ruhu satılmış olan zalimler. Ne vatan bilir, ne vefa, ne ana ne baba. Bunlar fetoya adanmış ruhlardı.
Ülke yönetiminde kim varsa onun borazanını üfleyenlere değil lafımız. Bu münafıklar için söz utanır dile gelmeye, kağıda dökülmeye. Bu cenah hiçbir zaman ortadan kalkmayacaktır. Bunlar bir zamanlar ergenekoncular bir zamanlar fetocu şimdilerde ise Ak Partili...
Sözümüz, bizim için sorun olan, zalimliği ayan beyan ortada olan şu aşağılıkların ABD tırları söz konusu olunca dut yemiş bülbül gibi olmalarına ve diğer taraftan darbe/işgalleri başarısız olunca mahkeme huzurunda “benim hiç bir alakam ve ilgim yok”, hatta “yoldan geçerken dahil olmuşum”, “arsa bakmaya gitmiştim”, “okul indirim kartları dağıtacağım”... diyen zalimler güruhuna.
Hani biliriz münafıklar pirinç içindeki beyaz taştır diş kırar. Yahu ayan beyan suçları belli olan bu zalimlerin münafıklığı akıl almaz bir durum. Bunlar insan olmayı gerektirecek tüm özelliklerini yitirmiş aşağılık mahluklardır. Pirinç içindeki siyah taş bunlar. Bunları ayıklamamız gerekir.
Bu mahkumların beslenmeleri istedikleri kıyafetleri giymeleri insan muamelesi görmeleri doğrusu kanımıza dokunuyor.
Çok şükür ki tek tip kıyafet giyecekler artık ama yetmez. Bir an önce idam edilmeleri gerekir. Suçu sabit olanlardan başlanıp yola konulmalı. Eğer bu yönde girişimde bulunulmazsa halkımız için öfke sebebi olacaktır. Adalet duygusunun zedelenmesi olacaktır.
Bunların ıslahı ölümdür.
Cezaevleri ıslah olacaklar içindir. Islahevi dememiz bundan. Yaptığı suçun cezasını çeken kişi aynı ve yakın mahiyetli suçlara bulaşmasın diye özgürlüğü kısıtlanıyor bu şekilde umulur ki aynı suçu bir daha işlemez. Fakat bu fetocu zalimlerin ıslah olacağı yok. Bunlar o kadar inanmışlar ki o kadar çok haşhaş kullanmışlar ki, güya Hz. Yusuf bunlara cezaevinde namaz kıldırıyormuş. Güya kurtuluşları yakınmış. Şimdi bu zihniyete ve sapkın inanca sahip kişilere nasıl olur da 50 - 100 yıl bakılacak. Bunların ıslah olacağı yok. Bunların ıslahı ölümdür!
    

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT