1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Çanakkale yarın okullar tatil mi? 7 Ocak Çanakkale okullar tatil mi?

Çanakkale yarın okullar tatil mi? 7 Ocak Çanakkale okullar tatil mi?

Çanakkale yarın okullar tatil mi? Çanakkale'de yaşayan birçok veli ve öğrenci 7 Ocak'ta okulların tatil olup olmadığını öğrenmek istiyor. Çanakkaleliler internette arama yapıyor. Peki Çanakkale yarın okullar tatil mi? 7 Ocak Çanakkale okullar tatil mi? Detaylar haberimizde.

Çanakkale yarın okullar tatil mi? 7 Ocak Çanakkale okullar tatil mi?

Çanakkale yarın okullar tatil mi? sorusu Çanakkaleliler tarafından internet üzerinde araştırılmaya başlandı. 7 Ocak'ta Çanakkale'de okulların tatil edilip edilmediği veli ve öğrenciler tarafından merak ediliyor. Konu üzerine internette arama yapılmaya başlandı. Peki Çanakkale yarın okullar tatil mi? 7 Ocak Çanakkale okullar tatil mi? Ayrıntılar haberimizde...

Çanakkale yarın okullar tatil mi? 7 Ocak Çanakkale okullar tatil mi?

7 OCAK ÇANAKKALE OKULLAR TATİL Mİ?

Meteoroloji'nin uyarıları sonrası Çanakkale'nin Kuzey Ege Denizi'nde etkili olan poyraz sebebiyle yarın için Bozcaada ve Gökçeada'da ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 1 gün ara verildi.

ÇANAKKALE'DE POYRAZ FIRTINASI

Çanakkale'de dün gece yarısından itibaren etkili olmaya başlayan poyraz fırtınası sebebiyle vatandaşlar sokakta yürümekte zorlanırken, bugünkü tüm ada seferleri de iptal edildi.

Önceki gün Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden turuncu kodla uyarı yapılan Çanakkale'de poyraz fırtınası etkisini arttırdı. İl genelinde dün gece yarısından itibaren etkisini arttıran ve saatte 80-110 kilometre hızla esen fırtına hayatı felç etti. Çanakkale'de deniz ulaşımını sağlayan Gestaş firması, bugünkü olumsuz hava koşulları sebebiyle Kabatepe-Gökçeada, Geyikli-Bozcaada ve Güney Marmara hatlarındaki tüm seferlerin iptal edildiğini açıkladı. Çanakkale merkezde de karla karışık yağmur eşliğinde etkili olan fırtına vatandaşlara zor anlar yaşattı. Poyraz fırtınası sebebiyle Çanakkaleliler sokakta güçlükle yürürken, iskeleye vuran dalgaların boyu ise 5 metreyi aştı.

Çanakkale'de etkili olan şiddetli fırtına sebebiyle boğazdan transit geçiş yapan gemiler ve Çanakkale-Kilitbahir-Eceabat hattında sefer yapan feribotlar da asgari hızla yol alarak tedbiri elden bırakmadılar.

Fırtınanın yarın da Çanakkale'de etkili olması bekleniyor.

HABERE YORUM KAT