1. HABERLER
 2. BİYOGRAFİ
 3. Canel Rüzgar kimdir, nereli, kaç yaşında? Canel Rüzgar hangi görevlerde bulundu?

Canel Rüzgar kimdir, nereli, kaç yaşında? Canel Rüzgar hangi görevlerde bulundu?

Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu tarafından Yargıtay'a üye seçilen 11 kişiden biri olan Canel Rüzgar'ın hayatı, kariyeri merak konusu oldu. Peki Canel Rüzgar kimdir? Nereli? Kaç yaşında? İşte Canel Rüzgar hakkında bazı bilgiler...

Canel Rüzgar kimdir, nereli, kaç yaşında? Canel Rüzgar hangi görevlerde bulundu?

Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSK), 11 hakim ve savcıyı Yargıtaya üye seçti. Yeni üyeler arasında İstanbul ve Ankara Cumhuriyet Başsavcıları da bulunuyor. Öte yandan üyeler arasında Canel Rüzgar'ın da olması dikkat çekti. Peki Canel Rüzgar kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Hakim Canel Rüzgar hangi görevlerde bulundu?

HSK tarafından Yargıtay üyeliğine atanan isimler:

 • Yüksel Kocaman
 • İrfan Fidan
 • Canel Rüzgar
 • Fuzuli Aydoğdu
 • Mustafa Beyhan
 • Ahmet Çiçekli
 • Kemal Güngör
 • Mustafa Ercan
 • Mustafa Doğan
 • Savaş Şahinsoy
 • Mehmet Seçkin

CANEL RÜZGAR KİMDİR, NERELİ, KAÇ YAŞINDA?

Kritik davaların mahkeme başkanı Canel Rüzgar, İSTANBUL 17. Ağır Ceza Mahkeme Başkanıdır.  Rüzgar hakkında şuan için pek bilgi bulunmamaktadır. Detaylar geldikçe haberimizde yer verilecektir. Öte yandan Canel Rüzgar, Tahşiye kumpas, 25 Aralık kumpas, MİT tırları görüntülerinin yayınlanması, Selam Tevhid kumpas, Hrant Dink cinayeti gibi önemli davaların görüldüğü mahkemeye başkanlık yapmıştır.

Canel Rüzgar kimdir, nereli, kaç yaşında? Canel Rüzgar hangi görevlerde bulundu?

CANEL RÜZGAR HANGİ GÖREVLERDE BULUNDU?

Rüzgar, ‘Berkin Elvan' davasının görüleceği İstanbul 17'inci Ağır Ceza Mahkemesinde görevlendirildi.

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin 35 sanıklı davanın görülmesine devam edildi. İstanbul 14'üncü Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmanın 2016 yılındaki oturumunda eski İstihbarat Dairesi Başkanı Ramazan Akyürek hazır bulunurken, başka suçlardan tutuklu Mülkiye Başmüfettişleri Şükrü Yıldız ve Mehmet Ali Özkılınç ile tutuksuz sanık eski Trabzon Emniyet Müdürü Reşat Altay da duruşmaya katılan isimler arasında yer aldı. Duruşmaya aralarında Ogün Samast'ın da olduğu bazı sanıklar Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi ile katıldı. Duruşmada çapraz sorgusu yapılan tutuklu sanık Ramazan Akyürek, hakkındaki iddiaları reddederek, "Benim hem emniyet müdürlüğüm, hem de İstihbarat Daire Başkanlığı görevim boyunca dinleme talimatım olmamıştır" dedi.

Duruşma bir gün sonraya ertelendi. Duruşmanın bitmesiyle birlikte mahkeme başkanı Canel Rüzgar, HSYK kararıyla İstanbul 17'inci Ağır Ceza Mahkemesinde görevlendirildiğini açıkladı.

Tahşiye kumpas, 25 Aralık kumpas, MİT tırları görüntülerinin yayınlanması, Selam Tevhid kumpas, Hrant Dink cinayeti gibi önemli davaların görüldüğü mahkemeye başkanlık yapan Canel Rüzgar'ın yerine aynı mahkemenin ikinci heyetinin başkanı Ali İhsan Horosan'ın görevlendirildiği belirtildi. Okmeydanı'nda başına gaz fişeği isabet eden Berkin Elvan'ın tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmesine ilişkin hazırlanan iddianame geçtiğimiz günlerde hazırlanarak İstanbul 17'inci Ağır Ceza Mahkemesine gönderilmişti. Mahkemenin iddianameyi kabul etmesi halinde dava Canel Rüzgar başkanlığında görülecek.

Gülistan Başköy
Eğitim Editörü
HABERE YORUM KAT