Son dakika | Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'tan önemli açıklamalar! Trabzon'da açılan pankarta sert tepki: Bu paçavra nasıl içeri alındı?

Son dakika... Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin konular hakkında değerlendirmelerde bulundu. Trabzonspor- Antalyaspor maçında açılan pankarta sert tepki gösteren Başkan Koç," Ama bu paçavra nasıl içeri alındı? İstanbul'da kurallar farklı mı? Devlet yetkilileri, Trabzon'da korkuyor mu, çekiniyor mu? Kimden çekinip, korkuyorlar?" dedi.

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi 1907 Tribünü’nde düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Cumartesi günü oynanan maçta yaşanılanlar, biz Fenerbahçelilerin tahammül sınırını aşmıştır. Bir takımın 38 yıl sonraki şampiyonluğu veya herhangi bir takımın şampiyonluğu bizi ilgilendirmez. Ancak hiçbir şampiyonluk, başka bir takıma dil uzatma hakkını vermez.

Sayın Cumhurbaşkanımızın, onun liderliğinde bu terör örgütüyle verilen bir mücadele var. 'Fenerbahçe, bu sürecin en büyük mağdurlarından biri' diyor. 'Fenerbahçe camiasının dik duruşu sayesinde futbola müdahalesi başarısız olmuştur' diyor. Fenerbahçe sadece kendi mücadelesini vermekle kalmıyor, bu vatanın, bu örgütten kurtulması için de mücadele vermiştir' diyor.

Sayın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da Fenerbahçe'nin duruşundan bahsetmiştir. İçişleri Bakanımıza da teşekkür etmek gerekiyor. Şampiyonluk kutlamalarında '38 yıl sonra gelen şampiyonluk' ifadesini kullanarak devletimiz tarafından da bunu onaylamıştır.

Son dakika | Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'tan önemli açıklamalar! Trabzon'da açılan pankarta sert tepki: Bu paçavra nasıl içeri alındı?

TRABZONSPORLU YÖNETİCİLERE SERT SÖZLER

Trabzonspor'un yöneticilerine sesleniyorum; siz, 8 şampiyonluğunuzun olduğunu ne kadar iddia ederseniz edin. Hayal dünyasındasınız. 3 Temmuz bir operasyondur. 10 yıl boyunca başvurdukları her yerden ret yediklerini hatırlayalım. 8 şampiyonluğunuz olduğunuz ne kadar iddia ederseniz edin, devletimizin duruşu ve mahkemelerin kararının ortak paydası, 3 Temmuz'un bir FETÖ operasyonu olduğudur. Bu gerçek, tüm mahkemelerce kanıtlanmıştır. 8 şampiyonluktan bahsediyorsunuz, kupanız müzenizde yok! O müzeyi nasıl dolduracaksınız? O kupa asla sizde olmayacak. Artık camianızı gerçeklerle alıştırın.

Havaalanı banklarında yorgun fotoğraflarınızı servis ettiniz. 80'lerde hayali ihracatçılar vardı, sayenizde hayali şampiyonluklar vadeden yöneticiler gördük. Haklı değildiniz. Haklı olsaydınız, o kupa bu müzede durmuyordu.

Son dakika | Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'tan önemli açıklamalar! Trabzon'da açılan pankarta sert tepki: Bu paçavra nasıl içeri alındı?

TRABZONSPOR - ANTALYASPOR MAÇINDAKİ PANKART

Açılan bu pankarttan kulüp yöneticileri ve federasyonun haberi olmaması mümkün değildir. Maçın güvenliğini sağlayan kurumunda amirleriyle bu pankartı paylaşmış olmama ihtimali yoktur. Bu hukuk tanımazlığın, kendini ayrıcalıklı hissetmenin başka bir örneğidir. Kulüp yöneticilerinin, federasyon yetkililerinin, bundan haberdar olduğunu biliyoruz. Aynı prosedürleri biz de yaşıyoruz. Güvenlik görevlilerinin de bu durumu amirleriyle paylaşmama ihtimali yoktur! 'Silahsız sevinin' diyerek o pankartı oraya asmak, akıl tutulmasıdır.

12 yaşında bir çocuğun 'Formanı alabilir miyim?' pankartı içeri alınmadı. Ama bu paçavra nasıl içeri alındı? İstanbul'da kurallar farklı mı? Devlet yetkilileri, Trabzon'da korkuyor mu, çekiniyor mu? Kimden çekinip, korkuyorlar?

Söz konusu paçavradaki aşağılık mesaj açıktır! Biz bu kavgaları vermekten geri durmayız! Her devirde ve her kurumda kullandıkları maşaların maskelerini düşürürüz ve ayakta kalırız. Devletimizin en tepesindeki insanlara sesleniyorum, artık bunlara izin vermeyin."

İstanbul'da istisnasız uygulanan kurallar, söz konusu Trabzon olduğunda acaba bizim bilmediğimiz bir kural mı var? Emniyetimizin kuralları, şehirlere göre farklı mı işliyor?

"BAŞAKŞEHİR'E ŞAMPİYONLUĞU KAYBETTİKTEN  TEBRİK ETMEK YERİNE SİSTEME SALDIRIYA GEÇTİLER"

Bize kaybettikleri şampiyonluğu hazmedememeleri ve Trabzonsporlu siyasetçilerin gücünün Trabzon lehinde kullanılması ve son derece zayıf Türkiye Futbol Federasyonu mevcudiyetinden dolayı Trabzonspor kulübünün kural tanımaz yapısı her geçen sezon ilerlemesine sebebiyet verdi. Yani yıllar içinde bugünün altyapısı hazırlandı. Başakşehir'e şampiyonluğu kaybettikten  tebrik etmek yerine sisteme saldırıya geçtiler.

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT