1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. İçişleri Bakanlığı genelgesi ile yasaklanmıştı! Mahir Ünal'dan dikkat çeken yorum

İçişleri Bakanlığı genelgesi ile yasaklanmıştı! Mahir Ünal'dan dikkat çeken yorum

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal, CHP'li Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin ücretsiz ekmek dağıtım çalışmalarının İçişleri Bakanlığı genelgesi ile yasaklanması sonrası çıkan tartışmalar konusunda "Anadolu'da 'ayrı baş çekmek' deyimi vardır. Bunun devletteki karşılığı paralel yapıdır" açıklamasında bulundu.

İçişleri Bakanlığı genelgesi ile yasaklanmıştı! Mahir Ünal'dan dikkat çeken yorum

Cumhuriyet Halk Partili Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin ücretsiz ekmek dağıtım uygulaması İçişleri Bakanlığı genelgesi ile yasaklanmıştı. Bunun üzerine Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, yaptığı açıklamada İçişleri Bakanlığı'nın genelgesi ile belediyelerin ücretsiz ekmek dağıtımının yasaklandığını belirtmişti.

TARTIŞMALARA NEDEN OLDU

Çok sayıda CHP'li vekil yasak kararına tepki gösterdi. Konuyla ilgili hükümet kanadından ilk yorum Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal'dan geldi. Twitter hesabından paylaşımlarda bulunan Ünal, "Anadolu’da “ayrı baş çekmek” deyimi vardır. Bunun devletteki karşılığı paralel yapıdır. Devlet bir yönetim ve organizasyon biçimi olarak yüksek koordinasyon içerisinde ve yasalar çerçevesinde çalışır. Tüm yasalar dayanağını anayasadan alır." ifadelerini kullandı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal'ın paylaşımı:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT
2 Yorum