1. HABERLER
  2. SİYASET
  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ekonomi, hukuk ve demokraside yepyeni bir seferberlik başlatıyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ekonomi, hukuk ve demokraside yepyeni bir seferberlik başlatıyoruz

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,"Ekonomi, hukuk ve demokraside yepyeni bir seferberlik başlatıyoruz. Ekonomi yönetimini yeniden oluşturduk. Bizi hedeflerimize ulaştıracak hamleleri süratle hayata geçirme azmindeyiz." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ekonomi, hukuk ve demokraside yepyeni bir seferberlik başlatıyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Kars ve Karaman 7. Olağan İl Kongresi'nde video konferans yöntemiyle katılarak konuşma gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında," AK Parti geçtiğimiz 18 yılda ülkemizi demokraside ve kalkınmada tarihinde görülmemiş hizmetlerle yatırımlarla eserlerle tanıştırmıştır. İnşallah önümüzdeki dönemde de daha büyük başarılarla milletimizle birlikte hedeflerimize yürümeye devam edeceğiz. Son dönemde ardı ardına maruz kaldığımız saldırıları birer birer etkisiz hale getirmeyi başardık. Salgın sonrası yeniden şekillenecek küresel, siyasi ve ekonomik düzende ülkemizi hak ettiği yere çıkaracak adımları kararlılıkla atıyoruz." dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ekonomi, hukuk ve demokraside yepyeni bir seferberlik başlatıyoruz

"EKONOMİ YÖNETİMİNİ YENİDEN OLUŞTURDUK"

" Ekonomi, hukuk ve demokraside yepyeni bir seferberlik başlatıyoruz." diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ekonomi yönetimini yeniden oluşturduk. Bizi hedeflerimize ulaştıracak hamleleri süratle hayata geçirme azmindeyiz." dedi.

"KENDİ SAĞLIMIZI KORUMAZSAK BU YÜKÜ TAŞIMAKTA ZORLANABİLİRİZ"

Koronavirüs salgınına ilişkin konuşan Erdoğan," Milletimizden bu kritik dönemde salgınla mücadele için uygulamaya koyduğumuz tedbirlere hassasiyetle riayet etmelerini bekliyorum. Avrupa'dan ABD'ye kadar dünyada salgınla mücadele edemeyen ülkeler yeniden içe kapanmaya başladı.

Amacımız vatandaşımıza eziyet etmek değil onun sağlığını korumaktır. Daha dün Tekirdağ'da yeni bir şehir hastanesi açtık. Bu muhteşem hastane ile sağlık altyapımızın gücü sayesinde şimdilik hastanelerimizde ve vakalara müdahalede sıkıntı yaşamıyoruz. Mevsim itibarıyla, grip ve soğuk algınlığı artacaktır. Kurallara uymaz ve kendi sağlığımızı kendimiz korumazsak bu yükü taşımakta zorlanabiliriz." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ekonomi, hukuk ve demokraside yepyeni bir seferberlik başlatıyoruz

"HER YIL 1 MİLYON YENİ ÜYE KAZANARAK TABANIMIZI GENİŞLETMEK İSTİYORUZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

"Meclis'te daha çok çalışacağız, hükümette daha çok gayret göstereceğiz, teşkilatlarımızın milletimizle daha sıkı kucaklaşmasını sağlayacağız. Velhasıl hep birlikte gecemizi gündüzümüze katarak çalışacak, çabalayacak ve milletimize layık olacağız. Yapacak çok işimiz var. Böyle tarihi ve kutlu bir mücadelede senlik benlik kavgasına, şahsi çıkarları davasının üzerine çıkarmaya, hele hele kibre, atalete, tembelliğe, nobranlığa asla yer yoktur. Biz hayatımız boyunca Allah'ın takdirinin üzerinde bir takdir, milletimizin gücünün üzerinde bir güç görmedik tanımadık. Türkiye'nin kaderi ile partimizin kaderinin birleştiği inancıyla milletimizle gönül bağını artırmaya çalışıyoruz. Üye sayımızın 11 milyon 200 bine yükselmesini bunun bir emaresi olarak görüyorum. Önümüzdeki dört yıl boyunca her yıl 1 milyon yeni üye kazanarak tabanımızı iyice genişletmek istiyoruz."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ekonomi, hukuk ve demokraside yepyeni bir seferberlik başlatıyoruz

"AK PARTİ, YENİ BİR UMUT, YENİ BİR IŞIK OLARAK DOĞDU"

Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları kaydetti:

"Her dönemin kendi ruhu ve mücadele yöntemleri vardır. Cumhuriyet tarihi boyunca Türkiye'de bu süreci hep birlikte yaşadık. Darbeler ve vesayet baskısı milletimizin sadece demokrasi ve özgürlükleri yaşamasına engel olmakla kalmayıp refahının artmasının da önüne geçti. AK Parti yeni bir umut yeni bir ışık olarak doğdu. Hamdolsun 18 yılda hem milletimizi özlemini çektiği haklara, özgürlüklere, itibara kavuşturduk hem de vatan topraklarının her karışını eserlerle hizmetlerle yatırımlarla donatarak geri kalmışlık zincirini kırdık. Türkiye'nin 81 vilayetinin her biri bu demokrasi ve kalkınma ikliminden istifade etti. 18 yılda Kars'a 13 milyar lira Karaman'a 14 milyar lira yatırım yaptık.

AHMET KEKEÇ İÇİN BAŞ SAĞLIĞI DİLEDİ

Koronavirüs salgını nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Akşam Gazetesi yazarı Ahmet Kekeç hakkında konuşan Erdoğan,"  Yazar Ahmet Kekeç bugün Rahmeti Rahmana kavuştu. Kendisine Rabbim'den merhamet diliyorum. Cennetiyle Cemaliyle müşerref kılsın. Öncelikle ailesine ve tüm milletimize başsağlığı diliyorum. " diye konuştu.

Tayfun Altuntaş
Haberler, Son Dakika Haberleri
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT
1 Yorum