1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ekonominin çarkları tam güç çalışmaya başladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ekonominin çarkları tam güç çalışmaya başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, iptal ettiği sokağa çıkma kısıtlamasına ilişkin olarak,"Ekonomi çarkları tam güç çalışmaya başladı. Onun için de cumartesi-pazar günlerini serbest ilan ettik. Vatandaşlarımızın sokağa çıkabilmelerinin yolunu da açtık ama maske, mesafe, temizlik, buna çok dikkat edeceğiz." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ekonominin çarkları tam güç çalışmaya başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yusufeli Barajı 3 Milyonuncu Beton Dökümü, Bayburt Demirözü Sulaması, Rize Merkez ve Güneysu İlçeleri ile Taşlıdere Vadisi Islahı 5. Kısım Hizmete Alma Törenine video konferans yöntemiyle katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın törende yaptığı açıklamadan satır başları şu şekilde:

Milletin hayır duasını alacak eserler bırakmak da nasip içidir. Dünya koronavirüs ile kıvranırken biz eserlerin yükselişinin sevincini yaşıyoruz. Çok önemli sağlık tesislerini bu sürede tamamladık. Yassıada'yı Demokrasi ve Özgürlükler Adası olarak hizmete sunduk. Dün 10 millet bahçesinin açılışını gerçekleştirdik. Salgın dönemini başarıyla yöneten Türkiye kutlu yürüyüşüne da asla ara vermemiştir.

"HAYATI HER ALANDA NORMAL RİTMİNE KAVUŞTURUYORUZ"

Maske, mesafe, temizlik kurallarına uygun şekilde hayatı her alanda normal ritmine kavuşturuyoruz. Ekonomi çarkları tam güç çalışmaya başladı. Onun için de cumartesi-pazar günlerini serbest ilan ettik. Vatandaşlarımızın sokağa çıkabilmelerinin yolunu da açtık ama maske, mesafe, temizlik, buna çok dikkat edeceğiz.

YUSUFELİ BARAJI YILDA 1,5 MİLYAR LİRA KATKI SAĞLAYACAK

Türkiye'nin bileklerine geri kalmışlık prangası vurulmuşken biz değerlere savaş açanlarla uğraşıyorduk. Baraj inşası kurtuluş mücadelesinin sembolüydü. Rahmetli Adnan Menderes'in önem verdiği konulardan birisi baraj inşası olmuştur. Erbakan hocamızın gündeminde de bu konunun özel bir yeri vardır. 2003'e geldiğinde Türkiye toplam 276 baraja ancak sahip olabilmişti. Biz 18 yılda bunun üzerine 585 yeni baraj inşa ettik. Yusufeli Barajı yılda 1.5 milyar lira katkının yanında Çoruh Vadisi'ni taşkınlardan da koruyacaktır. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. 

Bölge Gündem
Editör Ekibi

HABERE YORUM KAT