1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan KKTC'nin 36. Kuruluş Yıldönümü mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan KKTC'nin 36. Kuruluş Yıldönümü mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin 36. Kuruluş Yıldönümüne ilişkin açıklamada bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan KKTC'nin 36. Kuruluş Yıldönümü mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin 36. Kuruluş Yıldönümü ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, açıklamasında  "Adada adil kalıcı ve sürdürebilir bir siyasi çözüme ulaşılabilmesi için sergilediği çabalar maalesef Kıbrıs'ın güneyinde karşılık bulmamıştır." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Avrupa Birliği başta olmak üzere kimsenin Kıbrıs Türkü'nü Rum oyunlarının esiri haline getirmeye hakkı yoktur. Tarihi ve ahdi yükümlülüklerimiz çerçevesinde, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti bayrağının karada olduğu gibi denizlerde ve göklerde de gururla dalgalanması için her türlü gayreti göstereceğiz." dedi.

"KIBRIS'IN VE KIBRIS TÜRKLERİNİN YANINDA YER ALMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Anavatan ve garantör ülke olarak, milli davamız Kıbrıs'ın ve Kıbrıs Türkü'nün yanında yer almaya devam edeceğiz." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Özellikle Kıbrıs Türklerinin Doğu Akdeniz'de tespit edilen hidrokarbon kaynakları üzerindeki haklarının gasp edilmesine asla izin vermeyeceğiz." açıklamasında bulundu.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum