1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Cumhuriyet tarihinin en büyük uyuşturucu operasyonu Bataklık gerçekleşti

Cumhuriyet tarihinin en büyük uyuşturucu operasyonu Bataklık gerçekleşti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 9 ülkenin işbirliğiyle Cumhuriyet tarihinin en büyük uyuşturucu operasyonun gerçekleştirildiğini açıkladı. Bataklık isimi verilen operasyonda 67 kişi gözaltına alındı, 70 milyon liraya el konuldu.

Cumhuriyet tarihinin en büyük uyuşturucu operasyonu Bataklık gerçekleşti

İçişleri Bakanı Soylu, Bataklık operasyonuna  ilişkin olarak Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı çıkışında açıklama yaptı.Bakan Soylu, Cumhuriyet tarihinin en büyük operasyonunun başlatıldığını belirterek, "Yaklaşık 1 yıldır takip edilen operasyon gerçekleştirildi"dedi.

Operasyonun isminin "Bataklık" olduğunu söyleyen Bakan Soylu, uyuşturucu ve uyuşturucuya bağlı suç gelirleriyle mücadele etme kapsamında operasyonun düzenlendiğini belirtti.

94 HEDEFTEN 67'Sİ GÖZALTINA ALINDI

Suç gelirleriyle mücadelede büyük bir mücadele verildiğine dikkat çeken Bakan Soylu, "Hollanda, Belçika, İspanya, İtalya, Şili, Ekvador ve Brezilya bunlarla bağlantılı gerçekleştirildi. Türkiye'de de 11 vilayette yapıldı. Yaklaşık 94 hedefi vardı şu ana kadar 67 hedef gözaltına alındı. Bu operasyon hem suç gelirlerine yönelik, bir özelliği daha var silahlı suç örgütü olarak tespit edildi. Örgütün iki tepe yöneticisi var, bir tanesinin Brezilya ve Hollanda'da 26 yıllık hapis cezası ve kırmızı bülteni söz konusu. Şu ana kadar da 70 milyon liraya el konuldu. Tüm süreçlerle beraber 500 milyonun üzerine çıkabilecek nakdi ve suç gelirleri toplamı söz konusu olacak." bilgilerini verdi.

Cumhuriyet tarihinin en büyük uyuşturucu operasyonu Bataklık gerçekleşti

"500 MİLYONUN ÜZERİNDE SUÇ GELİRLERİ SÖZ KONUSU OLACAK"

Operasyonda silahlı suç örgütünün de tespit edildiğini kaydeden Soylu,"Bu operasyon, Cumhuriyet tarihinin özelikle uyuşturucu ve suç gelirleriyle ilgili önemli bir operasyonudur. Bu kapsamda, bu büyüklükte bir operasyon bugüne kadar olmadı ama bugünden sonra çok daha güçlü olabileceğini ifade etmek istiyorum. Devletimizin bu konudaki kararlılığı açık ve nettir." ifadelerini kullandı.

Bakan Soylu, kendisinin de saat 06.00'da Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı'na gelerek çalışmaları takip ettiğini kaydetti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT