1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Darbeci Yarbay, 'Erdoğan'ı kaçırma planlarını' anlattı

Darbeci Yarbay, 'Erdoğan'ı kaçırma planlarını' anlattı

15 Temmuz gecesi FETÖ'nün operasyonu sonrası, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Marmaris'te kaldığı otelinden kaçırma planı yapan darbeci yarbay Murat Bolat, planı tüm detayları ile anlattı. Detaylar ise insanın kanını donduracak türden...

Fetullahçı Terör örgütünün 15 Temmuz gecesi, yaptığı hain operasyon sonrasında ilginç detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Terör örgütü tarafından Cumurbaşkanı Erdoğan başta olmak üzere devletin önde gelen isimlerini kaçırma planlarını anlatan darbeci yarbay Murat Bolat, "Vicdanımı rahatlatmak için bunları anlatıyorum" dediği konuşmasında düzenleyeceği hain planı tek tek anlattı.

FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminden 10 gün sonra müebbet hapse mahkum eilen darbeci tabur komutanı eski yarbay Murat Bolat'ın ifadesi gün yüzüne çıkıyor. Polat, vicdanını rahatlatmak için bu ifadeyi verdiğini ve bir daha böyle olayların yaşanmasını istemediğini dile getirdi.

5d2b902c18c7731accb624bb.jpg

80-90 KİŞİLİK EKİP İLE MARMARİS'E GEÇECEKTİK

"Helikopterlerle ilgili operasyonel görevlerde yer alacak 2-3 kişi vardı. 2 tane planlı, 2 tane de ihtiyaç duyulursa helikopter planı vardı. Tüm planlama burada yapıldı, ana koordinasyon yapıldı. Bu planlardan birincisi, Cumhurbaşkanı'nın Marmaris'te tatil yaptığı yerden alınması. İstanbul'daki 4 Skorsky helikopter Çiğli'deki SAT timlerini alacak, o timler kendi cephanelerini patlatacaklar yani çalacaklar, teçhizat, mühimmat alacaklar. Sonra 4. Kara Havacılık Alayı'nın helikopterleri ile buluşup Çiğli'ye geçip Kara Havacılık Komutanlığı'ndan 3 tane Couger helikopteri alacaklar. Toplam 9 helikopter görev alacaktı. (6 Kara Havacılık'tan, 3 Hava Kuvvetleri'nden).

80-90 kişilik operasyonel ekiple Marmaris'e geçecekler. Sayın Cumhurbaşkanı alınacak, devamında ikmal yapıp Çiğli'ye geçecekler." açıklamalarında bulundu.

HABERE YORUM KAT
1 Yorum