1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. DEAŞ'lı teröristin tampon bölgedeki bekleyişi sürüyor

DEAŞ'lı teröristin tampon bölgedeki bekleyişi sürüyor

Türkiye'nin Barış Pınarı Harekatı bölgesinde yakaladığı ve geçtiğimiz pazartesi günü Edirne'den sınır dışı ettiği DEAŞ'lı terörist Muhammad Darwis Bassam'ın (39) Türkiye ve Yunanistan arasında bulunan tampon bölgedeki bekleyişi sürüyor.

Türkiye'nin Barış Pınarı Harekatı bölgesinde yakaladığı ve geçtiğimiz pazartesi günü Edirne'den sınır dışı ettiği  DEAŞ'lı terörist Muhammad Darwis Bassam'ın (39) Türkiye ve Yunanistan arasında bulunan tampon bölgedeki bekleyişi sürüyor.

YUNANLILAR SEYAHAT BELGESİNE 'ÜLKEYE GİREMEZ DAMGASI" VURDU

Türk Silahlı Kuvvetleri'nce Suriye'de yürütülen Barış Pınarı Harekatı sırasında yakalanan DEAŞ'lı terörist Muhammad Darwis Bassam, tutulduğu İstanbul Göç İdaresi'nden pazartesi günü sınır dışı edilmek üzere Edirne'ye getirildi. Ürdün uyruklu ve Amerika Birleşik Devletleri (ABD) vatandaşı olan DEAŞ'lı teröristin Yunanistan'a gitmek istediğini bildirmesi üzerine, Pazarkule Sınır Kapısı'ndan Yunanistan'a sınır dışı edildi. Ancak Kastanies Sınır Kapısı'ndaki Yunanlı görevliler, teröristi kabul etmeyerek yaya olarak geri gönderdi. Türkiye'nin de kabul etmediği Muhammad Darwis Bassam, iki ülke arasındaki tampon bölgede kaldı. DEAŞ'lı terörist önceki gün akşam saatlerinde Yunanistan'a giriş yapmak için ikinci kez Kastanies Sınır Kapısı'na gitti. Yunanlı görevliler ise bu kez teröristin elinde bulunan seyahat belgesine "ülkeye giremez damgası" vurdu. Ardından da yeniden geri gönderdi.

Tampon bölgede 2 gece 3 gündür bekleyişini sürdüren DEAŞ'lı, Pazarkule Sınır Kapısı'ndaki görevliler tarafından alındı. Geceyi araçta geçirerek beslenme ihtiyacı karşılanan DEAŞ'lı, bu sabah saatlerinde yeniden tampon bölgeye konuldu.

Muhammad Darwis Bassam'ın bekleyişi 3'üncü gününde sürerken, Pazarkule Sınır Kapısı'nda alınan güvenlik önlemleri de devam ediyor. Bu arada karşıda Yunan askerlerinin de önlemleri artırdığı görüldü.

HABERE YORUM KAT