1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Devlet hastanesinde rüşvet skandalı! 'Tutanakların iptali için 10 bin TL ateşle'

Devlet hastanesinde rüşvet skandalı! 'Tutanakların iptali için 10 bin TL ateşle'

Edirne’nin Meriç ilçesindeki devlet hastanesinde mazeretsiz işe gelmediği iddiasıyla hakkında tutanak tutulan Hizmetli memur Halil Bozkır, tutanakların iptali için kendisinden 10 bin TL istendiğini iddia etmesi ortalığı karıştırdı. Konuyla ilgili Edirne İl Sağlık Müdürlüğü soruşturma başlattı.

Devlet hastanesinde rüşvet skandalı! 'Tutanakların iptali için 10 bin TL ateşle'

Edirne'nin Meriç ilçesindeki devlet hastanesinde memur olarak çalışan Halil Bozkır isimli bir kişinin hastane müdürü Hasan Dedeler'in mazeretsiz işe gelmediği için kendisine tutulan tutanakların iptali için kendisinden rüşvet istediği iddiası gündeme bomba gibi düştü.

Halil Bozkır, hastane müdürü Hasan Dedeler’in WhatsApp mesajıyla kendisinden 10 bin TL rüşvet istediğini iddia ederek Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER), Edirne Valiliği ve İl Sağlık Müdürlüğü’ne başvuru yaptı. Şikâyet dilekçesinde; rüşvet talebinin kent merkezine tayin edilmesi için yaptığı başvuru ile başladığını ileri süren Bozkır; Dedeler’den 5 günlük idari izin talep ettiğini, bu izinlerin onaylandığını fakat izinli olduğu günlerde hakkında tutanak tutulduğunu söyledi.

Devlet hastanesinde rüşvet skandalı! 'Tutanakların iptali için 10 bin TL ateşle'

''İDARİ İZİNLİ OLDUĞUM HALDE HAKKIMDA TUTANAK TUTULDU''

Tutanakların iptal edilmesi karşılığında da kendisinden para istendiğini belirten Bozkır, şu iddiaları ortaya attı: “İdari izinli olduğum halde hakkımda tutanak tutuldu. Aynı gün hastane müdürü bana WhatsApp mesajında ‘Halil tutanak tutturmuş hakkında Armağan Hoca (Başhekim). Sana soruşturma açılacak. Mesajı gördüğün zaman bana hemen dönüş yap’ yazdı. Ben de kendisinden idari izin aldığımı hatırlattım. Bunun üzerine yine mesajla ‘İzin vermiştim ama Armağan Hoca tutturmuş. Benim de haberim yoktu” yazdı. Ben kendisine ‘Armağan Hoca’yı arasam mı’ diye yanıt verdim. O da bana ‘Aramana gerek yok. Hoca ile konuşuyorum şu an senin işini nasıl çözeriz diye’ cevabı verdi.”

Devlet hastanesinde rüşvet skandalı! 'Tutanakların iptali için 10 bin TL ateşle'

''BANA 10 BİN TL ATEŞLE, BU İŞ BÜYÜMEDEN KAPANSIN''

Rüşvet talebinin bu yazışmanın sonunda yapıldığını iddia eden Bozkır, müfettişlere Dedeler’in cep telefonundan atıldığı iddia edilen mesajların ekran görüntüsü ve arama kayıtlarını delil olarak sunarak şu bilgileri aktardı: “Konuyla ilgilendiği için kendisine teşekkür ettim. Bir süre sonra ‘Armağan Hoca ile konuştum. Halil, bu iş biraz maliyetli. Salı günü Meriç’e gel, bana 10 bin TL ateşle. Yarısını Armağan Hoca’ya vereyim. Bu iş büyümeden kapansın. Büyürse sıkıntıya girersin. Gelirken de bana vişne suyu ile JB viski al, küçük şişe” şeklindeki WhatsApp mesajı geldi. Mesaja yanıt vermedim. Bunun üzerine beni defalarca telefonla aradı. Sonra mesajları sildi. Ben de konuyu yetkili birimlere aktardım.”

''KENDİSİYLE HİÇBİR İRTİBATIM YOK''

Soruşturmayı doğrulayan Edirne İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, taraflardan savunma alındığını soruşturma sürecinin ise devam ettiğini kaydetti. İddiaların hedefindeki hastane müdürü Hasan Dedeler, Hürriyet’e şöyle konuştu: “Bu personelin işe gelmesi ile ilgili ciddi sıkıntılar vardı. Bu konuda da gerekli işlemler yapıldı. WhatsApp mesajlarından haberim yok. Olayın kurgu olduğunu düşünüyorum. Çünkü kendisiyle hiçbir irtibatım yok.”

Bölge Gündem (OG)
Video ve Yerel Haberler Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT