1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Dışişleri Bakanlığından uluslararası topluma Gazze çağrısı: Derhal durdurulması için harekete geçmeye davet ediyoruz!

Dışişleri Bakanlığından uluslararası topluma Gazze çağrısı: Derhal durdurulması için harekete geçmeye davet ediyoruz!

Dışişleri Bakanlığı, 'İsrail'in bu kere Gazze’ye yönelik tank ve topçu atışlarına başladığı endişeyle öğrenilmiştir. Sivil can kayıplarının daha da artmasına sebebiyet verecek bu saldırıların derhal durdurulması için uluslararası toplumu süratle harekete geçmeye davet ediyoruz.' açıklamasında bulundu.

Dışişleri Bakanlığından uluslararası topluma Gazze çağrısı: Derhal durdurulması için harekete geçmeye davet ediyoruz!

Dışişleri Bakanlığı yetkililerince, İsrail ordusunun Gazze'de yaptığı saldırılar kınanarak uluslararası toplumun bu saldırıları derhal durdurması gerektiği çağrısında bulunuldu. Yaşananların, İsrail’in orantısız ve ayrım gözetmeyen saldırılarını açıkça ortaya koyduğunun belirtildiği açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"İsrail'in Gazze'ye yönelik hava saldırılarında sivil can kayıplarının hızla artması, BM Filistin Mültecilerine Yardım ve Bayındırlık Ajansı‘na (UNRWA) bağlı okulların zarar görmesi ve bölgede görev yapan Anadolu Ajansı kameramanı ile foto muhabirinin yaralanmaları, İsrail’in orantısız ve ayrım gözetmeyen saldırılarını açıkça ortaya koymaktadır.

İsrail'in bu kere Gazze’ye yönelik tank ve topçu atışlarına başladığı endişeyle öğrenilmiştir.

Sivil can kayıplarının daha da artmasına sebebiyet verecek bu saldırıların derhal durdurulması için uluslararası toplumu süratle harekete geçmeye davet ediyoruz.

İsrail’in saldırılarında hayatını kaybeden Filistinli kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa, Anadolu Ajansı çalışanlarına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Türkiye, bu haklı davasında Filistin halkının yanında güçlü şekilde yer almayı sürdürecektir."

Berna Akkaya
Gündem ve Teknoloji Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
1
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT