1. HABERLER
  2. HAYAT VE YAŞAM
  3. Dislike ne demek? Dislike atmak Türkçesi nedir?

Dislike ne demek? Dislike atmak Türkçesi nedir?

''Dislike'' kelimesi sosyal medya platformlarında sıklıkla kullanılmakta. Yayımlanan bir video beğenilmediği zaman dislike atılır. Öte yandan İngilizce bir kelime olan dislike kelimesinin Türkçe karşılığı merak ediliyor. Peki Dislike ne demek? Dislike atmak nedir? Dislike olayı nedir? Dislike Türkçesi...

Dislike ne demek? Dislike atmak Türkçesi nedir?

Youtube, Facebook gibi mecralarda paylaşılan videoların beğenilip beğenilmediği like-dislike kısmından görülüyor. Gelişen çağ ve teknoloji olarak artık her birimizin en az bir sosyal medya üzerinde hesabı bulunması zorunlu hale geldi. Gerek iş gerekse keyfi kullandığımız sosyal medya mecraları artık hayatımızın en önemli gerekliliklerinden birisi haline geldi. Bir çok platformda değişik şekillerde verilen olumlu ve olumsuz tepkiler Youtube, Facebook gibi mecralarda like ve dislike olarak ikiye ayrılıyor. Peki Dislike ne demek? Dislike atmak nedir? Dislike olayı nedir? Dislike Türkçesi

DİSLİKE NE DEMEK?

Sosyal medyada kullanılan bir terim olan ''dislike'' yeni kuşak arasında oldukça popüler bir hal aldı. Bir durumu bir eylemi beğenmeme halinde olumsuz tepki olarak kullanılır. İsim olarak kullanıldığında da, "beğenmeme, hoşlanmama, sevmeme, antipati, nefret" anlamına gelmektedir.

DİSLİKE TÜRKÇESİ NEDİR?

İngilizce bir kelime olan "dislike" Türkçe'si ''hoşlanmamak, sevmemek, beğenmemek"tir.

Dislike ne demek? Dislike atmak nedir? Dislike türkçesi

DİSLİKE ATMAK NEDİR?

Sosyal medya kullanıcıları beğenme (like), beğenmeme (dislike) butonları aracılığı ile paylaşım hakkındaki görüşlerini ifade edebiliyor. Like gönderiyi beğenme anlamına gelirken, dislike gönderiyi beğenmeme anlamına geliyor. Örneğin Youtube'de karşınıza çıkan bir videoyu beğenmediğiniz zaman videonun hemen altında yer alan beğenmeme butonuna tıkladığınız zaman dislike atmış olursunuz.

Dislike ne demek? Dislike atmak nedir? Dislike türkçesi

DİSLİKE OLAYI NEDİR?

Liselere geçiş sınavı (LGS) ve Üniversiteye geçiş sınavı (YKS) öncesi gençler birçok sosyal medya platformu üzerinden kendilerini ifade etmeye çalıştılar. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise bugün sınava girecek öğrenciler ile bir konferans yayını gerçekleştirdi.

Sınavın ertelenmesi ve tekrar ana tarihine çekilmesi gençlerin psikolojisini etkiledi ve bu durumdan hoşnut olmadıklarını belirten sınav öğrencileri bugün ise başka bir şekilde dertlerini dile getirdiler.

Yayını beğenmeyen kullanıcılar da ''beğenmeme'' butonuna tıkladı.

Dislike ne demek? Dislike atmak nedir? Dislike olayı nedir? Dislike Türkçesi

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3
1
1
0
1
1
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT