1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan Altay ve Hekimoğlu hakkında suç duyurusu!

Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan Altay ve Hekimoğlu hakkında suç duyurusu!

Diyanet İşleri Başkanlığı, umreden dönenler ile ilgili iddialarda bulunan Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Engin Altay ve İstanbul Tabip Odası Aile Hekimliği Komisyon Üyesi Doktor Hakan Hekimoğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.

Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan Altay ve Hekimoğlu hakkında suç duyurusu!

Diyanet İşleri Başkanlığı, umreden dönenler ile ilgili iddialarda bulunan CHP Grup Başkanvekili Altay ile İstanbul Tabip Odası Aile Hekimliği Komisyon Üyesi Doktor Hekimoğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.

Diyanet İşleri Başkanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği'nden konuya ilişkin açıklama yapıldı.

Açıklamada, Altay'ın "umreden dönenlere ateş düşürücü verildiği" iddiasının gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

Açıklamada, hac ve umre ibadeti için kutsal topraklara giden vatandaşlara sunulan sağlık hizmetlerinin, Sağlık Bakanlığı ile yapılan iş birliği çerçevesinde, sağlık çalışanları aracılığıyla yürütüldüğü ifade edildi. 

Diyanet İşleri Başkanlığı'nca vatandaşların ibadetlerine rehberlik etmek için görevlendirilen personelin sağlıkla ilgili herhangi bir tasarrufta bulunmasının mümkün olmadığı vurgulandı.

Diyanet'in umreden dönen vatandaşlarla ilgili süreçleri, en başından itibaren Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere ilgili kurum ve kuruluşların iş birliği ve koordinesinde yürüttüğü kaydedildi.

Açıklamada, bu kapsamda, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın, Engin Altay ve Hakan Hekimoğlu hakkında söz konusu iddialarla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunduğuna yer verildi.

Suç duyurusu dilekçesinde, Altay ve Hekimoğlu'na "hakaret, iftira ve halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçlarından kamu davası açılması talep edildi. 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT