1. HABERLER
  2. BİYOGRAFİ
  3. Doğan Taşdalen kimdir? Öldü mü? Neden öldü? Nerelidir?

Doğan Taşdalen kimdir? Öldü mü? Neden öldü? Nerelidir?

Eski Çankaya Belediye Başkanı Doğan Taşdelen, Bodrum'da geçirdiği kalp krizi sonucu 76 yaşında hayatını kaybetti. Peki Doğan Taşdelen kimdir? Neden öldü? Kaç yaşında? Nerelidir? Detaylar haberimizde...

Doğan Taşdalen kimdir? Öldü mü? Neden öldü? Nerelidir?

Eski Çankaya Belediye Başkanı Doğan Taşdelen kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. 76 yaşındaki siyasetçi Doğan Taşdelen kimdir? Neden Öldü? Kaç yaşında? Nerelidir? Sorularının cevapları haberimizde...

Doğan Taşdalen kimdir? Öldü mü? Neden öldü? Nerelidir?

DOĞAN TAŞDELEN KİMDİR?

Çankaya Belediye Başkanı olan Alper Taşdelen'in babası olan Doğan Taşdelen'in vefat haberi üzerine oğlu ve yeğeni CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol Bodrum'a gitti.

Cenazesi bugün Ankara'ya getirilecek olan Taşdelen'in cenaze programı ise daha sonra belli olacak. Sözcü'de yer alan habere göre, Alper Taşdelen, babasının vefatı üzerine yaptığı açıklamada, “Ben sevgili babamı, Türk siyaseti de önemli bir ismini kaybetti. Acımız sonsuz...” ifadelerini kullandı.

Doğan Taşdelen 1989-1999 yılları arasında Çankaya Belediyesi’nde başkanlık koltuğunda oturmuştu.

DOĞAN TAŞDELEN NERELİDİR?

Doğan Taşdelen eski Çankaya belediye başkanıdır. Görevini 1988-1999 yıllarında yerine getirmiştir. Şimdiki CHP Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in babasıdır. DSP'den Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylığının yanı sıra, Bülent Ecevit'in başbakanlığı döneminde Başbakanlık Müşavirliği yaptı. Oğlu Alper Taşdelen babasının vefat ettiğini açıkladı. Oğlu Taşdelen babasının vefat haberi üzerine oğlu ve yeğeni CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol Bodrum’a gitti.

DOĞAN TAŞDELEN NEDEN ÖLDÜ?

Doğan Taşdelen Bodrum’da tatil sırasında geçirdiği kalp krizi nedeniyle 76 yaşında yaşamını yitirdi. Taşdelen’in cenazesi bugün Ankara’ya getirilecek. Doğan Taşdelen’in cenaze programının detayları ise daha sonra belli olacak.

HABERE YORUM KAT