1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. Doğduğun Ev Kaderindir, dizisi diğer ülkelerde 'TT' oldu

Doğduğun Ev Kaderindir, dizisi diğer ülkelerde 'TT' oldu

Tv8'i yeni başlayan ve gerçek hayattan alınmış bir hayat hikayesi olan Doğduğun Ev Kaderindir dizisi Türkiye sınırlarını aştı. Dizi İspanya, İtalya, Brezilya gibi ülkelerde TT oldu

Doğduğun Ev Kaderindir, dizisi diğer ülkelerde 'TT' oldu

Çarşamba akşamları Tv8'de yayınlanan ve İbrahim Çelikkol ve Demet Özdemir'in başrol oyuncluğunu paylaştığı dizi Türkiye dışındaki ülkelerde konuşulmaya başlandı.

İTALYA, İSPANYA GİBİ ÜLKELERDE TT OLDU

Yapımını OGM Pictures'ın yaptığı, yönetmenliğini Çağrı Bayrak'in üstlendiği, Dr. Gülseren Budayıcıoğlu'nun hikayesinden esinlenerek, Eylem Canpolat ve Ayşenur Sıkı'nın senaryosunu kaleme aldığı "Doğduğun Ev Kaderindir" Türkiye'de haricinde dünyada İspanya, İtalya, Brezilya ve Arjantin'de gibi ülkelerde TT oldu.

o.jpg

DİZİNİN KONUSU 

Zeynep, iki farklı hayatı ve ondan beklentileri bambaşka olan anneleri arasında sıkışıp kalmış, genç bir hukuk öğrencisidir. Bir taraftan öz annesinin fedakarlıkları altında ezilirken, diğer taraftan da öbür annesinin onun için kurduğu hayalleri sırtlanmaya çalışır. Yıllardır iki taraf arasındaki dengeleri korumaya çalışırken, Zeynep gerçekte kim ve hangi ailesinin kızı olduğunu sorgulamaya devam eder. Bu, Zeynep'in cevabını bir türlü bulamadığı, yegane sorudur.

Mehdi, önce ailesinin sonra mahallesindekilerin sorumluluğunu üstlenmiş, herkesin güvenle sırtını yasladığı, cesur, fedakar ama bir o kadar da yalnız bir adamdır. Herkesin sevgisini böylesine kazanmışken, bir annesininkine layık olamaz. Mehdi'nin içinde öyle bir boşluk oluşur ki, orayı da babasının intikamıyla doldurmaya çalışır. Annesi; oğlunu içine düştüğü karanlıktan kurtarmak için, bir an önce mahalleden biriyle evlendirmeye karar verir.

Doğduğun Ev Kaderindir, dizisi diğer ülkelerde 'TT' oldu

Zeynep'in doğum gününde, erkek arkadaşı Faruk'tan aldığı evlenme teklifi; aslında onu adım adım Mehdi'ye yaklaştırmaktadır. Artık öz annesinin fedakarlıklarının karşılığını ödeme vakti gelmiştir. Zeynep bir kez daha hayatın planlardan değil, başa gelenlerden ibaret olduğunu anlayacak, kaderi onu yeniden doğduğu eve sürükleyecektir. Mehdi ve Zeynep yaralarını beraber iyileştirmeye çalışırlarken, birbirlerinin evi olma yolunda da mücadele edeceklerdir.

HABERE YORUM KAT