1. YAZARLAR
  2. İbrahim Şahin
  3. Dövizin özellikle de doların hızlı yükselmesinin esas sebebi nedir?
İbrahim Şahin

İbrahim Şahin

Yazarın Tüm Yazıları >

Dövizin özellikle de doların hızlı yükselmesinin esas sebebi nedir?

Küçücük çıkarlarınıza ülkeyi heba etmeyin, yoksa kazandığınız o kirli dolarları yiyecek ülke bulamayacaksınız.
Son günlerde dövizle yatıyoruz. Dövizle kalkıyoruz. Özelliklede doların hızlı bir şekilde yükselmesi akabinde yurt içi piyasaları ekonomik anlamda sıkıntıya sokmasına neden oldu.

Soru şu;  dövizin özelikle de doların ve akabinde ekonominin kötüye gitmesinin sebebi ülkeyi yöneten iktidarın kötü yönetimimi yoksa başka nedenlerden mi kaynaklanıyor?

İşte bu durumu iyi analiz edip iyi görmek lazım… Bence dövizin özellikle de doların yükselmesi ve ekonomimize olumsuz etkisinin sebebi bu ülkeyi yönetemeyen iktidar değil… Tam aksine bizim oylarımızla bizi yönetmek için  iktidara getirdiğimiz hükümeti özelliklede başkan seçtiğimiz Recep Tayyip Erdoğan’ı batının özelliklede ABD’nin yönetmeye çalışması ve buna karşı çıkan dik duran bir iktidarın buna karşı çıkması. Esas mesele budur.
Zaten siz bakmayın Burnson krizi diyorlar. Brunson buz dağının arkasında gözüken ufak teferruat bizim uzun zamandır batı ve özelliklede ABD yönetimleriyle çıkar sorunlarımız var.

Bu güne kadar alışıla gelmiş gibi Türkiye’de ABD menfaatlerine hizmet eden bir yönetim yok aksine Türk menfaatlerini düşünen ona göre davranan bir yönetim ve başında da diklenmeyen eğilmeyen dik duran bir liderin var olmasıdır.  Bu durum özellikle ABD ve batı dünyasının hoşuna gitmiyor.

Zaten açık açıkta söylüyorlar. “Bizim Türkiye ile bir sorunumuz yok. Bizim sorunumuz bir türlü emrimize girmeyen Tayyip Erdoğan’ın bir an önce iktidardan indirilip onun yerine emir verebileceğimiz bizim isteklerimizi ve dediklerimizi yapabilecek birini iktidara getirmektir.”


İşte bu nedenle ilk önce hain 15 Temmuz darbesine kalkıştılar ama başaramadılar. Baktılar topla tüfekle olmuyor en önemli silahları ekonomik darbeyi devreye soktular. Sözüm ona döviz silahını kullanarak Türk ekonomisini çökertmek ülkeye diz çöktürmek ve ülkeyi teslim almanın  hesabını yapıyorlar.

15 Temmuz hain darbe girişiminde olduğu gibi yine başaramayacaklar bu millete diz çöktüremeyecekler. Yine ALLAH'ın izni ve yardımıyla bu hain darbe girişimini yine bertaraf edeceğiz. Ülkemizi yaklaşık 16 yıldır eğilmeden diklenmeden ama dik durarak ülke menfaatlerini hep ön planda tutan başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıkarak bu ekonomik darbe girişiminde bertaraf edeceğiz. Yeter ki biz içerde birlik ve beraberlik içinde olalım batının bu hain emellerine yardım edecek hal ve davranışlardan kaçınalım. şu döviz özelliklede dolar sevdalıların burdan açıkca uyarıyrum bu sevdadan vazgeçin vazgeçin türk lirasına ve vatanınıza sahip çıkın  Küçücük çıkarlarınıza ülkeyi heba etmeyin yoksa kazandığınız o kirli dolarları yiyecek ülke bulamayacaksınız.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
3 Yorum